Rivo Sarapik • 8. november 2013 kell 13:07

Nädalaga tabati 40 luksuslikku maksupettuse abivahendit

Maksuamet võttis odavalt müüdavate luksautode kontrollimisel süvendatud kontrolli 39 autot.

„Autod satuvad kontrolli konkreetsete riskikriteeriumide alusel, milleks on nii turuhinnast oluliselt odavam hind, ettevõtja taust, kui vajalike dokumentide puudumine. Kui näiteks autopesijana töötav ja minimaalset sissetulekut teeniv isik esitab dokumendid, nagu ta oleks ostnud Saksamaalt 100 000 eurot maksva sõiduki, või käibemaksu mittedeklareeriv äriühing soetab edasimüügiks juba mitmenda sõiduki, on alust küsimusteks küll,“ ütles Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido  Lemendik.

Maksuamet saab sellest nädalast maanteeametist reaalajas jooksvat infot kallite autode kohta, mida soovitakse arvele võtta. Seejärel antakse koostöös Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Lidiu (AMTEL) nimetatud ekspertidega hinnang, kas tegemist võib olla käibemaksupettusega seotud sõidukiga, ning kui see nii on, siis edastab maksu- ja tolliamet info kohe maanteeametisse ning registrikannete tegemine konkreetse sõiduki puhul peatatakse kuni 30 päevaks.

Praeguseks on registrisse võtmise keeld maha võetud kuue sõiduki puhul, ülejäänud 33 on endiselt kontrollis kas dokumentide puudumise või sõiduki riskide tõttu.

Hetkel kuum