Indrek Kald • 28. jaanuar 2014 kell 7:56

FinanceEstonia uus juht tuli EASist

Finantssektori esindusorganisatsiooni FinanceEstonia uueks tegevjuhiks valiti sügisel EASi juhatusest lahkunud Krõõt Kilvet.

Kilvet asub uuele ametikohale 3. veebruarist ja võtab FinanceEstonia juhtimise üle Mae Hansenilt, kes tegutses sel positsioonil ligi kaks aastat.

Koostööst tekkiv sünergia mõjutab Kilveti sõnul majanduse ja ettevõtluse tulemust. "Finance Estonia on koondanud enda ümber arvestatava hulga Eesti finantssektori ettevõtjaid ja mitmed alustatud tegevused on juba tänaseks andnud oma panuse Eesti finantskeskkonna arengusse, mistõttu on mul väga hea meel võimaluse üle liituda Finance Estonia meeskonnaga," kommenteeris ta.

FinanceEstonia juhatuse esimees Aare Tammemäe väljendas heameelt, et uuel tegevjuhil on nii era- kui ka riigisektori kogemus finantsvaldkonnas. "Krõõt Kilvet on tõestanud end mitmete oluliste projektide eestvedajana Swedbankis ja EASis. Krõõdaga koos asume aktiivselt edasi arendama Eesti finantssektori võimalusi kodu- ja välismaal."

Krüüt Kilvet töötas 18 aastat Hansapangas ja Swedbankis erinevatel juhtivatel ametikohtadel korporatiivpanganduse ja tootearenduse valdkonnas. Aastail 2012-13 tegutses ta EASis juhatuse liikmena, vastutades ettevõtluse arendamise ja koostööprogrammide eest. Alates eelmisest aastast omandab Kilvet doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis.

FinanceEstonia on arenenud Eesti finantssektori hääletoruks nii Eestis kui välisturgudel. Olles Eesti suurim klaster ja koondades ühe "katuse" alla 62 ettevõtet, saab FinanceEstonia aidata kaasa ja kujundada Eesti finantssektori arengut ning silmapaistvust välisturgudel.

Eesti finantssektorit arendades ja rahvusvahelistel turgudel tutvustades seisab FinanceEstonia selle eest, et Eestisse tekiks uusi ettevõtteid, loodaks uusi töökohti ja paraneks kapitali kättesaadavus eriti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Hetkel kuum