Tallinna Vee uus juht dividendipoliitikat ei muuda

Juhan Lang 21. märts 2014, 12:13

Eilsest Tallinna Vee juhiks vannutatud Karl Heino Brookes räägib intervjuus, et ettevõtte toimib hästi ja divendipoliitikat pole kavas muuta.

Vastavalt ettevõtte koduleheküljel avalikustatud dividendipoliitikale soovitakse dividendide kasv viia samale tasemele inflatsiooniga. Läinud aasta aktsionäride üldkoosolekul kinnitatud maksmisele kuuluv dividend oli 2012. aasta puhaskasumist kokku 17,4 miljonit eurot ehk 87 senti aktsia kohta. Aasta varem oli see näitaja 84 senti, jäädes inflatsiooniga samale tasemele.

Brookes võtab tegevjuhi ametikoha Ian Plenderleithilt üle 1. juunil. Viimati töötas väliseestlane tootmisjuhina Ühendkuningriigi ettevõttes Balfour Beatty Utility Solutions. Sellele eelnevalt on Brookes töötanud pea 25 aastat United Utilities Groupis mitmetel juhtivatel kohtadel.

Intervjuu Karl Heino Brookesiga:
Kuidas plaanite lahenda vaidluse konkurentsiametiga?
Tariifivaidlus on tõepoolest jätkuvalt lahenduseta ning me ei ole pea 12 kuud näinud mingeid muutusi. Samuti ei ole määratud ka järgmise kohtuistungi aega. Mina isiklikult jagan ettevõtte usku läbipaistva regulatsiooni olulisusesse. Loodame selle vaidluse lahendada, ent viisil, mis austab rahvusvahelist erastamislepingut.

On teil plaanis soetada Tallinna Vee aktsiaid?
Ma tean, et Tallinna Vesi aktsia on osutunud heaks investeeringuks, seega kindlasti kaalun seda kui investeerimisvõimalust, võttes sealjuures arvesse kõiki nõudeid ning piiranguid, mis kehtivad.

Millised on värskete muljete põhjal Briti ja Eesti töökultuuri erinevused?
Kuna see on minu esimene täispikk töönädal ettevõttes, on seda vast veel vara öelda. Kohtumised töötajatega ettevõtte erinevates osakondades on seni küll väga sümpaatse mulje jätnud.

Olete kogu elu Inglismaal töötanud, miks otsustasite Eesti tulla?
Siinne töö on minu jaoks suurepärane võimalus karjääri jätkamiseks kommunaalvaldkonnas ning isiklikus plaanis teha tutvust oma Eesti sugulaste ja perekonna ajalooga.

Minu emapoolsed vanavanemad olid eestlased, ent Teise Maailmasõja ajal, 1944. aastal lahkusid nad Eestist ning jõudsid lõpuks Inglismaale. Mul on endiselt Eestis sugulasi, seega kui avanes võimalus Eestisse elama tulla, ei olnud see minu jaoks väga raske otsus.

Millist tulevikku ettevõttele lähiaastail prognoosite?
Tallinna Vesi on väga hästi toimiv ettevõte. Muuhulgas varustame Tallinna ja selle ümbruskonna elanikke väga kvaliteetse joogiveega. Kui mul on ettevõttest ja siinsest tootmiskeskkonnast selge arusaamine olemas, kavatsen tugineda oma senisele kogemusele tootmisvaldkonnas ja järgida ettevõtte järjepideva parenemise põhimõtet.

On teil plaanis muuta ettevõtte dividendipoliitikat?
Hetkel ei ole plaanis kehtivat dividendipoliitikat muuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2014, 13:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing