Sirje Rank • 16. aprill 2014 kell 10:41

Euroopa Komisjon uurib riigiabi Läti pankadele

Euroopa Komisjon teatas täna, et võtab põhjalikuma uurimise alla Lätis kahele pangale osutatud riigiabi, mis ei pruukinud vastata ELi reeglitele, vahendas Bloomberg.

2008. a raskustesse sattunud Parex Banka jagati kaheks - Citadelesse koondati töötavad varad ning hapnevad varad koondati "halba panka", mis sai nimeks Reverta.

Komisjon kahtleb, kas panga restruktureerimine on toimunud vastavalt komisjoniga kooskõlastatud plaanile. "Komisjonil on kartus, et täiendavad meetmed ei piirdunud sellega, mis oli minimaalselt vajalik," teatasid täna Euroopa Komisjoni konkurentsiametnikud

Euroopa Komisjoni sõnul ei kooskõlastanud Läti mullu Citadelele ja Revertale antud täiendavat toetust Euroopa Komisjoniga.

Jaanuaris ütles Läti keskpanga juht Ilmars Rimsevics, et Läti võib ilma jääda Parexi päästmiseks kasutatud 500 miljonist eurost.

Läti pole täitnud ka lubadust müüa ära Citadele varahalduse haru, ütles komisjon.

EL võtab uurimise alla riigi poolt Parexile antud allutatud laenu, mille tähtaeg on seitse aastat lubatud viie aasta asemel ja täiendavalt antud ajapikenduse. Samuti uuritakse täiendavat likviidsusabi Parexile, mis ületas ELis lubatud maksimumi.

Hetkel kuum