Fitch kinnitas Eesti reitingu senisel tasemel

Indrek Kald 30. mai 2014, 10:40

Reitinguagentuur Fitch kinnitas Eesti reitingu senisel kõrgel tasemel A+ stabiilse väljavaatega.

Agentuur toob Eesti suurima tugevusena välja heas korras riigirahanduse. Riigi 10% lähedane võlakoormus on ELi väikseim ja oluliselt madalam sama reitingutasemega riikide keskmisest, vahendas rahandusministeerium.

Eesti majanduse välisvõlg on samuti viimase nelja aastaga palju vähenenud. Valitsussektori puudujääk on seni püsinud stabiilselt 0,2 % juures ja võib Fitchi teatel tänavu veidi suureneda, kuid peaks 2015. aastal taas vähenema.

Fitchi hinnangul kiireneb Eesti tänavune majanduskasv järgmistes kvartalites ja jõuab aasta kokkuvõttes 1,7%ni ning 2015. aastal 3,1 %ni. Esimeses kvartalis vähenes Eesti majandus 1,9%.

Eesti on väikese majandusena avatud välismõjudele ning oluliseks ebakindluse allikaks on Ukraina kriisi veel teadmata mõju. Nõrkuseks on ka rahvastiku vähenemine, mis avaldab survet tööturule.

Eesti reiting võib praeguselt tasemelt tõusta, kui majanduskasv taastub ning palgad kasvavad kooskõlas tootlikkuse ja tööjõu kvalifikatsiooni tõusuga. Reitingu peamised negatiivsed riskid on kaubanduspartnerite majandusolukorra võimalik halvenemine ning kiire palgakasv ilma tootlikkuse paranemiseta.

A+ on Fitchi investeerimisjärgu reiting. Fitchi antav kõrgeim reiting on AAA.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. May 2014, 10:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing