Venemaa eitab sõjamasinate sisenemist Ukrainasse

Raido Neemre 15. august 2014, 23:47

Ukraina suurtükiväed hävitasid märkimisväärse osa Venemaa relvastatud üksustest, mis ületasid eile öösel Ukraina piiri, teatas riigi president Petro Porošenko.

Ukraina sõjaväe esindaja märkis et Ukraina sõjavägi märkas Vene relvastatud üksusi kohe, kui need olid Ukraina pinnale jõudnud. Teadaanne raputas golbaalseid turge.

Venemaa aga eitas üleüldse sõjamasinate sisenemist Ukraina territooriumile ning süüdistas Ukrainat Venemaa humanitaarabi missiooni häirimises ning kutsus üles välja kuulutama piirkonnas relvarahu, mis laseks Venemaa saadetised Ida-Ukrainasse kohale toimetada. Kreml on pidevalt eitanud relvade ja sõjaväeüksuste saatmist Ukrainasse.

Siiski on ebaselge, kas võitlus on suunatud relvastatud autokolonni või humanitaarabi saadetiste vastu. Teated relvastatud vastulöökide kohta võivad konflikti edasist eskaleerumist soosida.

“Üks vene sõjaväe vormis inimene tapeti. See võib saada konflikti eskaleerumise põhjuseks kui see on see, mida Putin otsib; ta võib kasutada seda vabandusena konflikti edasiarendamiseks,” märkis endine USA suursaadik Venemaal Thomas Pickering.

“Küsimus on nüüd selles, kas ukrainlastele avaldatakse enam toetust ning Venemaale kehtestatakse rohkem santsioone, mis peaks loogiliselt võttes olema järgmine samm,” lisas ta.

Euroopa Liidu välisministrid ütlesid oma tänasel kohtumisel, et kaalutakse kõiki ühepoolseid sõjaväelisi samme Venemaa annekteeritud alal Ukrainas, kuna Venemaa on jämedalt rikkunud rahvusvahelist õigust.

Peale konflikti ägenemist avalikustatud uudised tõmbasid USA turud kohe allakäigule.  Võlakirjade tootlused langesid ning USA 10-aastaste võlakirjade tootlus langes madalaimale tasemele alates 19.juunist 2013. Samuti kukkusid kulla hinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2014, 23:47
Otsi:

Ava täpsem otsing