Sirje Rank • 9. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Itaalia peaminister sai tööturureformile toetuse

Itaalia peaminister Matteo Renzi  Foto: Scanpix/Reuters

Itaalia peaminister Matteo Renzi võitis eile õhtul Itaalia senatis olulise usaldushääletuse tööturureformide üle, mis kinnitas, et valitsus on valmis edasi minema vastusseisust hoolimata.

Hääled jagunesid 165 : 111 seaduse poolt, mis visandab riigi jäiga tööturu reformimise põhialused ning volitab valitsust järgnevalt esitama parlamendile kinnitamiseks detailsemad ettepanekud, vahendab agentuur Bloomberg.

Peaminister vaigistas opositsiooni oma partei ridades, sidudes reformi valitsuse püsimisega. Samuti pole Renzi ennast heidutada lasknud ametiühingutest, kes plaanivad 25. oktoobril tööturureformide vastu meeleavaldusi.

„Me oleme oodanud neid reforme 40 aastat,“ ütles Renzi eile pressikonverentsil, lubades tulemusi vastuseisust hoolimata.

Reformiga tahab Renzi vähendada lühiajaliste lepingute osakaalu, lihtsustada töökoodeksit, reformida süsteemi, mis reguleerib töökoha püsivust, toetada naiste osalemist tööturul, laiendada töötuabirahade süsteemi. Samuti piirata kohtusüsteemil võimalusi nõuda koondatute tööle ennistamist.

Itaalia suurima tööandjate organisatsiooni Confindustria juhi Marcella Panucci sõnul on Renzi oma reformidega õigel teel. Peamine on need ellu viia.

Aastast 2008 on Itaalia majandus läbinud kolm langust. IMFi prognoosi järgi küündib Itaalia tööpuuduse määr tänavu 12,6%-le tööealisest elanikkonnast. Renzi sõnul ei ole tal reformidega valikut – praegune jäik süsteem kaitseb ülemäära neid, kel on töökoht juba olemas, ning vähendab motivatsiooni uuteks investeeringuteks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt