Marta Jaakson • 14. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Tišler: neljas hääl sai tulla ainult Selilt

Veiko Tišler ja Neinar Seli.  Foto: Andras Kralla

Tallinna Sadama nõukogu liige ning täna kohtus tunnistajana üles astunud Veiko Tišler kinnitas, et neljas hääl sai tulla vaid Neinar Selilt.

Tišler, kes istus mullu 31. oktoobril toimnud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul Neinar Seli paremal käel, rääkis samuti kohtus, et ta ei näinud, et Seli oleks hääletamisel kätt tõstnud. 

Ta rääkis, et otsus oleks ümbervaatamisele läinud nii ehk naa. Nimelt oli minister Juhan Parts andnud suunised hääletamiseks nii Tišlerile kui ka teisele nõukogu liikmele Andres Lumele. „Kogu see asi on show. Kõik, mis on meedias toimunud ja juriidilised protseduurid. Kui meedia poleks sekkunud, siis poleks otsust vastu voetud nii või teisiti. Siis oleks sekkunud üldkoosolek,“ viitas Tišler majandus- ja kommunikatsiooniministrile. 

Esialgu ei soostunud Tišler kohtusaalis tunnistamagi, milline oli hääletustulemus. Ta väitis, et ei tea seda. Pärast seda, kui prokurör viitas uurijale antud tunnistusele, jõudis temani selginemine. Tišler kinnitas kohtus, et ta arvas, et vastu võeti otsus häältega 4:3.

Küsimusele, kellelt tuli neljas hääl, vasta ta: „Neljas hääl sai tulla ainult Neinar Selilt.“

Kellelegi ei jäänud tema sõnul mullu vastu võetud otsus ebaselgeks ning täpsustavaid küsimusi nõukogu liikmed oktoobris toimunud koosolekul ei küsinud.

Tišler ütles kohtus, et Neinar Seli ei teatanud oma taandumisest enne EOKle sponsortoetuse hääletamist.

Täna jätkus Harju maakohtus Neinar Seli kriminaalmenetlus. Süüdistuse kohaselt hääletas Seli mullu oktoobris Tallinna Sadama nõukogu esimehena Eesti Olümpiakomiteele (EOK) 250 000 euro suuruse sponsortoetuse saamiseks, olles samal ajal EOK president. Kohtu hinnangul rikkus Seli sellega teadvalt korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangut.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt