Tiðler: neljas hääl sai tulla ainult Selilt

14. oktoober 2014, 17:15
Veiko Tiðler ja Neinar Seli.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141014/NEWS/141019831/AR/0/AR-141019831.jpg

Tallinna Sadama nõukogu liige ning täna kohtus tunnistajana üles astunud Veiko Tiðler kinnitas, et neljas hääl sai tulla vaid Neinar Selilt.

Tiðler, kes istus mullu 31. oktoobril toimnud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul Neinar Seli paremal käel, rääkis samuti kohtus, et ta ei näinud, et Seli oleks hääletamisel kätt tõstnud. 

Ta rääkis, et otsus oleks ümbervaatamisele läinud nii ehk naa. Nimelt oli minister Juhan Parts andnud suunised hääletamiseks nii Tiðlerile kui ka teisele nõukogu liikmele Andres Lumele. „Kogu see asi on show. Kõik, mis on meedias toimunud ja juriidilised protseduurid. Kui meedia poleks sekkunud, siis poleks otsust vastu voetud nii või teisiti. Siis oleks sekkunud üldkoosolek,“ viitas Tiðler majandus- ja kommunikatsiooniministrile. 

Esialgu ei soostunud Tiðler kohtusaalis tunnistamagi, milline oli hääletustulemus. Ta väitis, et ei tea seda. Pärast seda, kui prokurör viitas uurijale antud tunnistusele, jõudis temani selginemine. Tiðler kinnitas kohtus, et ta arvas, et vastu võeti otsus häältega 4:3.

Küsimusele, kellelt tuli neljas hääl, vasta ta: „Neljas hääl sai tulla ainult Neinar Selilt.“

Kellelegi ei jäänud tema sõnul mullu vastu võetud otsus ebaselgeks ning täpsustavaid küsimusi nõukogu liikmed oktoobris toimunud koosolekul ei küsinud.

Tiðler ütles kohtus, et Neinar Seli ei teatanud oma taandumisest enne EOKle sponsortoetuse hääletamist.

Täna jätkus Harju maakohtus Neinar Seli kriminaalmenetlus. Süüdistuse kohaselt hääletas Seli mullu oktoobris Tallinna Sadama nõukogu esimehena Eesti Olümpiakomiteele (EOK) 250 000 euro suuruse sponsortoetuse saamiseks, olles samal ajal EOK president. Kohtu hinnangul rikkus Seli sellega teadvalt korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2014, 17:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing