Kohtunik Lillole: kas teil on valikuline mälu?

20. oktoober 2014, 15:10
Tallinna Sadama nõukogu liikmed Kalev Lillo (paremal) ja keskel Neinar Seli.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141020/NEWS/141029965/AR/0/AR-141029965.jpg

Neinar Seli kriminaalmenetluse istungil tunnistusi andnud Tallinna Sadama nõukogu liikme Kalev Lillo osa tunnistustest olid detailsed, seevastu teisi episoode ta ei mäletanud.

Näiteks väitis riigikogu liige Lillo, et oktoobris Tallinna Sadama nõukogu koosolekule eelnenud kohtumisel lubas Seli olümpiakomitee rahastamisotsuselt taanduda. Samas ei meenunud Lillole asjaolu, kas Seli päriselt ka koosolekul hääletamast loobus.

Seepeale küsis kohtunik, kas Lillol on valikuline mälu, kui ta teab, mis juhtus pool tundi enne koosolekut, aga hilisemat ei mäleta.  

„See oli kummaline ja naljakas,“ kirjeldas Lillo Tallinna Sadama nõukogu koosolekut, kus otsustati olümpiakomiteed toetada 250 000 euroga. Lillo sõnul valmistas kõigile nalja, et reaalseks hääletamistulemuseks oli 3 : 3, aga toonane nõukogu esimees Seli luges häälteks 4 : 3.

„Me vaatasime otsa üksteisele ja naersime ega saanud aru, mis toimub. Tundus, et see hääletustulemus oli vale ja sellist hääletust polnud toimunud,“ lisas Lillo.

Tema ütluste järgi tühistati hiljem nõukogul peetud arutelu ja sellega koos hääletustulemused. „Sellepärast tuligi tühistada, et hääletus polnud arusaadav,“ ütles Lillo.

Kas neljas hääl võis olla Seli oma? Lillo sõnul toonane esimees kätt ei tõstnud ja rohkem ei osanud ta seda selgitada.

Täna jätkus Liivalaia kohtumajas olümpiakomitee presidendi ja Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe Seli kriminaalmenetlus, kus Seli kahtlustatakse korruptsioonialases tegevuses. Väidetavalt hääletas Seli möödunud aasta 31. oktoobril toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otseuse poolt toetada olümpiakomiteed 250 000 euroga.

Tunnistusi andsid Remo Holsmer, Kalev Lillo, Siim Sukles ja Ain Kaljurand. Tunnistajapinki oli kutsutud ka Hillar Teder, ent ta ei ilmunud kohale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2014, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing