Katariina Krjutškova • 16. oktoober 2014 kell 8:54

Ligi: viga saab parandada

Rahandusminister Jürgen Ligi.  Foto: Andres Haabu

Kui praamihankel tehtud protseduuriline viga kinnitust leiab, saab seda parima tulemuse nimel parandada, teatas rahandusminister Jürgen Ligi.

„Rahandusministri, maksumaksja ja kodanikuna oleks mul väga kahju, kui ühendus peaks sellest lõpuks kallimaks minema, aga praegu ju pole veel ka järelevalve lõppenud ning kui protseduuriline viga kinnitust leiab, saab parima tulemuse nimel viga parandada,“ teatas Ligi.

Äripäev küsis ministrilt, kas ees võib seista kohtuvaidlus. „On palju parem, kui oma korrektuuride peale mõtleb riik, mitte kellegi advokaadid ja kohus,“ vastas ta.

Ligi ei soovinud teemat põhjalikumalt kommenteerida: „Pean laskma detaile siiski audiitoritel kommenteerida, see on nende analüüs ja järelevalve on sõltumatu.“

Rahandusministeerium algatas järelevalvemenetluse majandusministeeriumi korraldatud väljakuulutamiseta hankemenetluse üle, millega otsiti Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidele vedajat. Eile anti välja menetluse otsuse projekt.

Rahandusministeerium on ärakuulamisõiguse tagamiseks edastanud MKM-le ning pakkujatele (OÜ Väinamere Liinid ning ühispakkujad TS Laevad OÜ ja OÜ TS Shipping) hankemenetluse kehtetuks tunnistamise otsuse projekti, eesmärgiga anda võimalus põhjenduste esitamiseks. Lõplik otsustus selgub majandusministeeriumi lisaselgituste järel.

Hetkel kuum