Äripäev • 16. oktoober 2014
Jaga lugu:

RM ei saanud parvlaevahanke protsessi sekkuda

Parvlaevahanke tulemus selgub pärast MKMi lisaselgitusi.
Parvlaevahanke tulemus selgub pärast MKMi lisaselgitusi.  Foto: Veiko Tõkman

Rahandusministeerium taotleb majandusministeeriumi (MKM) parvlaevade hankemenetluse kehtetuks tunnistamist ja ootab lisaselgitusi. Alles seejärel selgub hanke lõplik otsus.

Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Lastovetsi sõnul on ekslik Delfi Ärilehe väide, et järelevalve otsuse projekt puudutab Väinamere Liinide hankel osalemisele kvalifitseerimist. "Selle küsimusega tegeleb vaidlustuskomisjon," ütles Lastovets pressiteates.

Rahandusministeerium algatas järelevalvemenetluse selle kohta, et MKM pidas hankemenetluse läbirääkimisi ilma väljakuulutamiseta - see on riigihankeõiguse üks kõige erandlikumaid liike. Lastovetsi sõnul on sellised väljakuulutamiseta läbirääkimised olnud viimased paar aastat teravdatud tähelepanu all.

"Järelevalvemenetlus tuvastas üksnes selle, et MKMi protokoll loetleb küll üksikud puudused Väinamere Liinid OÜ pakkumuses, kuid ei nimeta asjaolusid, mida saaks käsitleda lepingule olemusliku mittevastavusena," märkis Lastovets.

Lastovetsi sõnul puudub rahandusministeeriumil järelevalvemenetluse raames hankemenetluse peatamise võimalus, seega oli MKMil õigus menetlus viia kuni lepingu sõlmimiseni.

Rahandusministeerium on projekti edastanud MKMile ning pakkujatele (OÜ Väinamere Liinid ning ühispakkujad TS Laevad OÜ ja OÜ TS Shipping).

Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt