Alyona Stadnik • 27. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Gunvor müüb oma osalusi Venemaal

Gunvori asutaja Gennadi Timtšenko  Foto: Chris Ratcliffe/Bloomberg

Maailmas suuruselt neljas naftakaupleja Gunvor, kelle üks endistest omanikest Gennadi Timtšenko sattus kevadel USA sanktsioneeritavate nimekirja, hakkab Venemaal müüma oma vara, kirjutab Financial Times.

“Kuna märkimisväärne osa meie varast asub Venemaal, siis mingi aeg me hakkame kaaluma mõningate varade müüki. Me ei usu, et see mõjutab kaubandust Venemaal,“ märkis Gunvor oma teates.  

Gunvor on asutatud Venemaa miljonäri Gennadi Timtšenko ja tema partnerite poolt.  

Täna ei ole ettevõte veel ühtegi vara Venemaal müünud, kuid allikate sõnul on lähitulevikus plaan müüa osalus Kolmaris, kus ettevõte omab 30%. Lisaks sellele otsitakse ostjat ka Ust-Luga terminalile ja Novorossiiski sadama terminalile, kus on osalus 50%.  ”Venemaa on Gunvori jaoks minevik, mitte tulevik,” ütles üks allikatest FT-le.

FT hinnangul püüab Gunvor äri mitmekesistada pärast sündmusi Venemaa ja Ukraina vahel. Gunvori asutaja Timtšenko sattus USA sanktsioonide alla märtsis, USA on öelnud, et Venemaa presidendil Vladimir Putinil on investeeringud Gunvoris. Ettevõte ise eitab sidemeid Kremliga.

Timtšenko ise müüs 43% Gunvorist kauaaegsele partnerile ja juhatuse esimehele Torbjörn Törnqvistile 19. märtsil ehk päev enne USA sanktsioonide nimekirja sattumist.Ettevõte loodab, et Vene vara müük aitab mitte ainult parandada ettevõtte mainet välisinvestorite silmis, vaid ka koguda raha uute hangete jaoks teistes maailma osades.

Gunvor on sisenenud uutele metalli ja kivisöe turgudele, praegu peetakse läbirääkimisi võimalikuks varade ostmiseks Euroopas, USAs, Lõuna-Ameerikas ja Aasias.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt