Äripäev • 5. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Timtšenko sisenes meediaärisse

Gennadi Timtšenko laiendas haaret meediaärisse  Foto: Reuters/Scanpix

Gennadi Timtšenko sisenes meediaärisse. Temale kuuluvad kanaleid kantakse üle ka Eestis. Neist tuntumad on Pervõi Kanal ja REN TV.

Aasta tagasi omandas Gennadi Timtšenko kontrollitav investeerimisgrupp 81 miljoni euro eest RTL Groupilt 7,5% Natsionalnaja Media Grupa (NMG) aktsiatest, mis muuhulgas omab telekanaleid REN TV ja Pjatõi, kirjutas RBK.

Timtšenko ise teatas augustis uudisteagentuurile TASS, et investeering meediasse on puhtalt ärialane ning ta ei ole sellele vaadanud kui mõjutusvahendile. Toona Timtšenko osaluse suurust ei avaldanud, kuid nüüd teatas Volga Group kommunikatsioonidirektor Anton Kurevitš, et Timtšenko osaluseks on 7,5%. Kurevitši sõnul tekkis ostuvõimalus tekkis 2013. aasta augustis.

Lisaks telekanalitele REN TV ja Pjatõi, omab kontsern ka ajalehte Izvestija, raadiojaama Russkaja služba novostei. Samuti annab välja Rossija pangale kuuluvat ajalehte „Metro-Peterburg“.

Peale selle kuulub NMGle neljandik Pervõi Kanalist, mida Eestis kannab osaliselt üle Pervõi Baltiski Kanal. NMG on ka Küprose Telcrest Investments Ltd asutaja, millele omakorda kuulub 25,4% CTC Mediast (telekanalid CTC, Domašni, Perets ja CTC Love).

Info teiste NMG aktsionäride kohta on väga napp. Grupp moodustati 2008. aastal, kui ühendati Juri Kovaltšuki Rossija panga ja sellega seotud SOGAZi ning samuti Aleksei Mordašovi ja Surgutneftegazi meediainvesteeringud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt