30. oktoober 2014 kell 18:10

Mis on selle aasta parim aktsia?

Keurig Green Mountain kohv  Foto: Bloomberg

USA suurima aktsiaindeksi S&P500 selle aasta kõige suurema tootlusega ettevõte on kohvimasinaid tootev Keurig Green Mountain, mis on tõusnud aasta algusest ligi 100 protsenti kõigi aegade tipu lähedale.

Kas ettevõtte aktsia võiks tõusu jätkata? Muidugi, sest firma teeb head tööd. Sellel aastal lõid nad toote, mida tarbijad ihaldavad ning ettevõtte jätkab kasvu.

Keurigi hiljutiseim suur võit on leping toiduettevõtte Kraftiga, mis lubab neil müüa Krafti kohvibrände nagu Maxwell House ja Gevalia. Samuti on Keurigil õigus müüa McDonald'si kohvibrändi McCafé.

Analüütikud ootavad, et ettevõtte käive ning kasum jätkavad korralikku kasvu.

Kõige suuremat ärevust on tekitanud investorite seas aga Coca-Cola saamine Keurigi suurimaks investoriks. Veebruaris ostis Coca-Cola ettevõttest 10 protsenti ning tõstis oma osalust maikuus 16 protsendile.

Õhku on tekkinud spekulatsioonid, et Coca-Cola võib osta ka terve ettevõtte. Nädala alguses oli selle kohta ka mitmeid kuulujutte ringlemas.

Ülevõtmisele panustamine on investorite jaoks aga riskantne tegevus, sest sellel aastal on aktsia hind juba kahekordistunud ning hinna ja kasumi suhe on jõudnud 36-ni.

 

Hetkel kuum