Äripäev • 3. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Tim Cooki pärast hävitati Peterburis Steve Jobsi monument

Steve Jobsi mälestusmärk Peterburis.  Foto: epa

Pärast seda, kui Apple'i juht Tim Cook avalikustas, et on gei, võeti täna Peterburi Tehnopargis maha Steve Jobsile pühendatud monument, kirjutas TASS.

Steve Jobsi monument kujutas hiiglaslikku iPhone 4, mille puutetundlikult ekraanilt sai valida reklaami ja infot Apple'i kohta. Mälestusmärk asus Tehnopargis, Peterburi IT uurimisinstituudi ees ja see paigaldati sinna 2013. aasta jaanuaris.

Mälestusmärgi rajaja, Vene Lääne-Euroopa Finantsühendus, põhjendas monumendi mahavõtmist kahe argumendiga: tuleb täita seadust, mis keelab alaealistele suunatud homopropaganda, ning tuginedes endise CIA töötaja Edward Snowdeni sõnadele jagab Apple oma kasutajate andmeid USA eriteenistustele.

Samas on kinnitanud instituudi pressiteenistus, et monument võeti maha ainult ajutiselt, remondiks.

Venemaal põhjustas Tim Cooki kapist väljatulek ägedaid vihapurskeid. Näiteks pani üks Peterburi linnavolikogu liige ette keelata Cookil Venemaale sissesõit. "Mida tal on meile tuua? Ebola viirust, aidsi, gonorröad? Neil seal on kõigil suhetes korralagedus. Sissesõit tuleks alatiseks keelata!" oli kohaliku poliitiku seisukoht.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt