Piret Reiljan • 4. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Hääl: mingit tüli pole

Heiti Hääl võrdleb investori lahkumist nurjunud abieluga  Foto: Veiko Tõkman, Äripäev

Heiti Hääl võrdles Alexela Groupi 50%-lise osaluse Vene investoritelt väljaostmise põhjust evolutsioonilise olukorraga, kus ühed ei saa ja teised ei taha.

"Vahel lähevad abielud ka lõhki ja ei olegi konkreetset põhjust," lisas Hääl naerdes. Ta rääkis, et tegemist ei ole mingi tüliga, aga ühiselt leiti, et ettevõttega on parem käituda nõnda. "Meil on olnud neist partneritest aastate jooksul kirjeldamatult suur abi ja ühtepidi on võib-olla kahju, et nii läks," nentis Hääl.

Küsimusele, kas Venemaa ja Euroopa Liidu pingestunud suhted mõjutasid kuidagi Vene investorite (eesotsas Igor Bidiloga) väljumist, vastas Hääl, et see ei mänginud väga suurt rolli. Hääl nimetas tehingut äriliseks otsuseks. Kas LNG-terminali Eesti asemel Soome ehitamine tehingut kuidagi mõjutas, sellele Hääl enda sõnul vastata ei oska. "Eks see vestlus partneritega on meil kevadest saadik käinud," märkis Hääl. "Kuna aga nüüd edastasime koondumiskontrolli taotluse konkurentsiametile, siis tegime selle ka avalikuks," lisas ta.

Tuleviku kohta ütles Hääl, et uusi strateegilisi investoreid nad praegusel hetkel kindlasti ei otsi. Samas lisas ta, et see ei tähenda, et nad mingit finantsinvestorit ei võtaks, kuid sellist praegu olemas ei olevat. "Praegu püüame ise hakkama saada," ütles Hääl.

Kogu Alexela grupi majandustegevust finantseerivad Hääle sõnul Eestis tegutsevad kommertspangad. Venemaa panku ega muid Vene ettevõtteid Hääle sõnul Alexela grupi võlausaldajate hulgas pole. "Vahepeal võivad ju Eesti ettevõtjad ise ka proovida mehed olla," sõnas Hääl kokkuvõtvalt Alexelasse uute investorite võimalikku kaasamist kommenteerides.

Alexela teatas täna, et Heiti Hääle suuromanduses olev Kadaka Varahalduse AS omandab seni Igor Bidilole jt Vene investoritele kuulunud 50%-lise osaluse Alexela Groupis. Tehingu hind on vastavalt kokkuleppele konfidentsiaalne. Äripäeva hinnangul on pool Alexela grupist väärt ligi 35 miljonit eurot. Tehing jõustub pärast Konkurentsiameti loa saamist. Hääle teatel kaasfinantseerib partnerite väljaostu pankade sündikaat.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt