Mait Kraun • 5. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Vabariiklaste võit viis aktsiaturud rekorditeni

Vabariiklased võtsid Senatis enamuse
Vabariiklased võtsid Senatis enamuse  Foto: Bloomberg

USA hääletustulemused lõppesid investorite jaoks positiivselt – Teisipäeval toimunud USA Kongressi vahevalimistel said vabariiklased oma kontrolli alla ka Senati ning tugevdasid oma enamust Esindajatekojas.

Niipea, kui turg kolmapäeva hommikul avati, hüppas Dow kõigi aegade rekordini 17 481 punktini. S&P500 indeksit lahutavad rekordist aga loetud punktid, vahendab CNN Money.

Suurimalt tähistas vabariiklaste võitu energiasektor. Energiafirmad tegid tugeva tõusu – Devon Energy (DVN), EOG Resources (EOG) ja Chesapeake Energy on kõik suurimad tõusjad S&P500 indeksis.

„2016. aasta valimistele ette vaadates tahavad vabariiklased keskenduda paarile küsimusele, mis läheksid kiiresti läbi Kongressi otse president Barack Obama lauale,“ kommenteeris investeerimisfirma Nuveen Asset Management strateeg Bob Doll Vabariiklaste võitu.

Peamiste küsimuste all on tõenäoliselt ka USA ja Kanada vahelise Keystone XL torujuhtme heakskiitmine, mis teeks maagaasi transpordi tunduvamalt kergemaks. See oleks suur võit USA energiaettevõtetele, sest teistes riikides on maagaasi hind reeglina kõrgem ning USA ettevõtted saavad välisturul oma toodangut odavamalt müüma hakata.

Üldiselt pooldavadki investorid vabariiklaseid, sest partei toetab riigi interventsionismi vähendamist ning piirangute kaotamist energiakandjatele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt