Äripäev • 10. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Eesti sõidukiga põhjustati Soomes rekordkahju

Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse esimees Mart Jesse  Foto: Andras Kralla

Eestis registreeritud liikluskindlustuseta sõidukiga põhjustati Soomes kindlustusjuhtum, mille tõttu tekitatud kahju on eeldatavalt 4,65 miljonit eurot.

See on suurim teadaolev Eesti sõidukiga põhjustatud liikluskahju, teatas Liikluskindlustuse Fond.

Liiklusõnnetuses saadud vigastuste tõttu jääb tõenäoliselt püsivalt halvatuks 25aastane naine.

Kahju seisneb kannatanu töövõime ja sellega kaasnevas sissetuleku kaotuses ning eluaegsetes ravi- ja hooldamiskuludes. Varasem rekord oli 2,2 miljonit eurot ja ka see kindlustusjuhtum toimus 2005. aastal Soomes. Euroopa ja ühtlasi ka maailma suurim liikluskindlustuse kahjujuhtum on 400 miljonit eurot.

 „Soomes asetleidnu näitab ilmekalt, et lisaks teise inimese elu hävitamisele võib liikluskindlustuseta sõidukiga õnnetuse põhjustades sõidukijuht ära rikkuda ka enda elu ja tuua ebameeldivusi lähedastele, sest liikluskindlustuseta tekitatud kahju võib tagasi nõuda õnnetuse põhjustajalt. Kõnealusel juhul on põhjust eeldada, et õnnetuse põhjustanud isik ei suuda tekitatud kahju ealeski tagasi maksta,“ tõdes Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse esimees Mart Jesse.

„Kahetsusväärselt toob see juhtum välja ka Eesti liikluskindlustuse süsteemi tõsise puuduse võrreldes Skandinaavia riikidega. Erinevalt näiteks Soomest võib Eestis olla sõiduk mõnda aega liiklusregistris arvel ka ilma kohustusliku kindlustuskaitseta. Oleme küll korduvalt rõhutanud vajadust tänast süsteemi muuta, teinud ettepanekuid sellised erisused kaotada ja osundanud just kindlustamata sõidukitega seotud rahvusvaheliste riskide realiseerumise võimalusele, kuid poliitiline julgus otsuste tegemiseks on kahjuks tänaseni puudunud. Paraku kuuluvad Eestis registreeritud ja kindlustamata sõidukitega tekitatud kahjud sisuliselt kinni maksmisele seaduskuulekate kindlustusvõtjate poolt,“ lisas Jesse.

Vaatamata ühekordsele väga suurele kahjule ei tekita see Liikluskindlustuse Fondi teatel otseseid probleeme Eesti liikluskindlustuse  süsteemile, sest selliste suurte kahjude hüvitamiseks on riskid edasi kindlustatud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt