UNESCO jätab Venemaa

19. november 2014, 12:15
UNESCO sulgeb esinduse Moskvas
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141119/NEWS/141119609/AR/0/AR-141119609.jpg

Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon (UNESCO) sulgeb tuleva aasta teises pooles oma esinduse Moskvas keerulise rahalise olukorra tõttu.

„UNESCO on keerulises finantsolukorras, seepärast võeti vastu otsus sulgeda Moskva esindus just nüüd,“ teatas organisatsiooni Vene haru juht Eleonora Mitrofanova, vahendas Delovoi Peterburg uudisteagentuuri RIA Novosti.

UNESCOl on 60 bürood ja esindust erinevates maailma osades. Organisatsioon on loodud rahu ja turvalisuse tugevdamiseks läbi ülemaailmse koostöö teaduse, hariduse, kultuuri, keskkonnakaitse ja inimõiguste vallas.

Välisagendid

Venemaa on viimastel aastatel jõuliselt piiranud välisühenduste ja -ajakirjanduse tegevust.

Nii muutis 2012. aastal Riigiduuma vabaühenduste seadust selliselt, et välismaalt raha saavad kodanikuühendused peavad end määratlema välisagentidena. Kõik sellised organisatsioonid on kohustatud kord poolaasta jooksul esitama oma tegevusest, juhatusest aruanded, samuti iga kvartali finantsülevaated, mis omakorda peavad olema kättesaadavad internetis. Nende organisatsioonide raamatupidamine kuulub kohustuslikule auditeerimisele, aga nende poolt väljastatavatel materjalidel peab olema märge, et need on välja antud välisagendi poolt.

Tänavu juuni alguses andis president Vladimir Putin justiitsministeeriumile korralduse sunniviisiliselt lisada välismaalt finantseeritavad mittetulundusühingud nn välisagentide registrisse. Kui organisatsioon pole seda ise teinud, siis ähvardab teda trahv, vahendas Ehho Moskvõ.

Levikupiirang

Samuti võttis tänavu Riigiduuma vastu seaduse, mille kohaselt ei tohi välismaalased omada rohkem kui 20% Venemaal tegutsevast meediakanalist ning ka nimetatud osalus peab saama eelneva heakskiidu. Eelmisel nädalal teatas CNN International, et lõpetab ülekanded Venemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2014, 12:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing