Pille Ivask • 21. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Kui õnnetud on õnnetud lõunakorealased?

Foto: epa

Lõuna-Korea on tuntud kui kõrge enesetapureitinguga riik, kus vanem elanikkond ägab vaesuses ning õpilased on lõpueksamite eel suures stressis. Siiski, kui õnnetud on õnnetud korealased, küsib Wall Street Journal oma blogis.

Foto: Wall Street Journal

Uus ülemaailmne uuring annab küsimusele veidi selgust. 135 riigi seas läbiviidud uuringu kohaselt on Lõuna-Korea heaolult 75. kohal.

Gallup-Healthways tegi möödunud aastal üle 133 000 telefoni- ja näost näkku intervjuu, küsitledes inimesi alates 15. eluaastast. Uuring mõõtis heaolu viit aspekti: eesmärgistatust, sotsiaalseid suhteid, majanduslikku turvatunnet, kogukonnakuuluvust ning füüsilist tervist.

Vastajad said iga kategooria puhul valida kolme variandi vahel, missuguseks nad end nimetatud valdkondades peavad: edukaks, raskustes olevaks või kannatavaks. Riigid seati pingeritta vastavalt sellele, mitu protsenti vastanutest pidas end vähemalt kolmes kategoorias edumeelseks. 

Korea puhul tehtud uuringu kokkuvõtte alusel jääb riik edetabeli teise poolde. Üle 85% vastanutest leidis, et neil on probleeme eesmärgikindlusega. Põhjust võib otsida ilmselt sellest, et Lõuna-Korea äri- ning sotsiaalkultuur on väga hierarhiapõhised.

Parima tulemuse saavutasid lõunakorealased aga majandusliku kindlustunde arvestuses. 37% vastanutest tundis end majanduslikult kindlalt. Ülemaailmalises arvestuses jäi sama tulemus 25% juurde.

Uuringu tulemustena selgus, et lõunakorealastest kõige õnnetum on just vanem generatsioon. Üle 45aastastest vastanutest ei tundnud end kindlalt mitte üheski kategoorias.

Lõuna-Korea on pingereas tagapool kui enamik Aasia riikidest, näiteks kvalifitseerus Malaisia 36. kohale, Taiwan oli 55., Jaapan 64. ja Hiina 90. Kõige rahulolevamad on uuringutulemuste kohaselt Panama elanikud, kõige vähem rahul Afganistani ja Süüria elanikud. Põhja-Koread uuring ei hõlmanud. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt