Wall Streeti tabas burgerihullus

21. november 2014, 19:53
Shake Shacki eine
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141121/BORS/141129895/AR/0/AR-141129895.jpg

Läänerannikul tegeleva burgeriketi Habit Restaurants (HABT) aktsia tõusis neljapäeval ligi 120 protsenti. Ühtlasi oli eile ettevõtte jaoks esimene päev aktsiaturul.

Miks selline ettevõte peaks nii palju pärast emissiooni tõusma? Tegemist ei ole ju atraktiivse tehnoloogiaaktsiaga nagu näiteks GoPro, vahendab CNN Money.

Habit Restaurants on suhteliselt väike, sest neil on vaid 113 burgerirestorani. Enamik neist asub Californias. Ettevõte kasvab aga väga kiiresti. Nende müük kasvas esimeses kolmes kvartalis võrreldes aastatagusega lausa 50 protsenti. Puhaskasum tõusis aga ligi 60 protsenti.

Samuti teeb ettevõte ka väga häid burgereid. Tarbijate eelistusi jälgiva Consumer Reportsi andmetel on Habit Restaurants parim kiirtoidu burgerikett USA-s.

McDonald'si burgerid olid praktiliselt kõige halvemad. Tarbijate eelistustes olid halbadel kohtadel ka suured tegijad nagu Burger King ja Wendy's. Habiti tugev kasv on seega suurtele kettidele halvaks uudiseks. Tuleb välja, et tarbijad ei taha ainult odavaid burgereid. Nad tahavad, et need maitseks ka hästi.

Raportist selgus, et tarbijad eelistavad pigem väiksemaid ettevõtteid, mis teevad niinimetatud gurmee-burgereid, mille hulgas on näiteks ettevõtted nagu In-N-Out Burger, Smashburger ja Fice Guys Burgers & Fries.

Seega ei tasuks üllatuda, kui Habit Restaurantsile järgneb järgmisel aastal ka teisi burgerifirmade aktsiaemissioone. Näiteks on kuulujutte, et Smashburger kaalub lähitulevikus aktsiaemissiooni korraldamist. Samuti on kuuldusi , et aktsiaemissiooni plaanivad drive-in kett Checkers ja Danny Meyeri poolt loodud Shake Schack.

Nendel kõigil ettevõtetel on sarnaselt Habit Restaurantsiga erainvestorite toetus. See suurendab võimalust, et need ettevõtted ka tulevikus börsile lähevad. Ka neid võib saata sarnane edu, seega võiks investorid burgerikettidel silma peal hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2014, 19:53
Otsi:

Ava täpsem otsing