Vene esirikkur ostis Watsoni Nobeli preemia

10. detsember 2014, 19:44
Venemaa rikkaim inimene Ališer Usmanov ostis James Watsoni Nobeli preemia.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141210/NEWS/141219959/AR/0/AR-141219959.jpg

Venemaa rikkaim mees Ališer Usmanov ostis oksjonil tuntud bioloogi ja DNA struktuuri avastaja James Watsoni Nobeli preemia ning planeerib selle ka teadlasele tagastada.

Usmanov maksis Watsonile 1962. aastal DNA struktuuri avastamise eest määratud Nobeli preemia eest 4,1 miljonit dollarit, ütles miljardäri ettevõtte USM Holdings oma teadaandes.

„Minu arvates on olukord, kus teadlane müüb enda saavutusi sümboliseeriva medali, täiesti vastuvõetamatu,“ ütles Usmanov. „Dr. Watsoni töö aitas kaasa ka vähiuuringutele. See on haigus, millesse suri minu isa. Mulle on tähtis, et see raha, mis ma medalile kulutasin, läheb teaduslikku uurimistöösse ning medal läheb inimesele tagasi, kes selle välja teenis.“

Usmanovi varad ulatuvad Bloombergi andmetel 14,4 miljardi dollarini. Muuhulgas hoiab ettevõtja osalust Venemaa suurimas rauamaagi tootjas ja mobiilsideoperaatoris.

Watson plaanib medalist saadud raha anda Cold Spring Harbor laboratooriumile, Chicago Ülikoolile ja Cambridge'i Clare Kolledžile.

„Ma saan nüüd ka edaspidi anda oma panuse sellesse, et teadlased saaksid oma tööd teha väärikas keskkonnas,“ ütles Watson eelmisel nädalal teadaandes. „Kavatsen suunata raha ka Long Island Land Trusti ja muusse heategevusse, mida ma olen juba pikka aega toetanud.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2014, 19:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing