Eesti tahab ehitada Euroopa IT-agentuuri peakorterit

11. detsember 2014, 11:08
Kokkuleppega lubab Eesti ehitada IT-agentuurile bürooruumid kuni 100 inimesele ning anda need tasuta ameti kasutusse.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141211/NEWS/141219944/AR/0/AR-141219944.jpg

Valitsus kiitis täna heaks ja andis siseminister Hanno Pevkurile volitused Eesti ja Euroopa IT-agentuuri (EU LISA) vahelise kokkuleppe allkirjastamiseks, mille kohaselt ehitatakse Euroopa IT-agentuuri peakorter Tallinnasse.

Pevkuri sõnul kinnistab peakorteri paiknemine Tallinnas kuvandit Eestist kui IT-võimekast riigist, vahendas siseministeerium pressiteates.

Eesti ja IT-agentuuri vahelise kokkuleppe eelnõu koosneb 25 artiklist, mis sätestavad Eesti riigi ja agentuuri vahelised õigused ja kohustused. Näiteks puudutavad artiklid nõudeid agentuuri hoonele ja selle turvalisusele, koostööd teiste ametiasutustega ning IT-agentuuri töötajate õigusi.

Kokkuleppega lubab Eesti ehitada agentuurile bürooruumid kuni 100 inimesele ning anda need tasuta ameti kasutusse. Hoonekompleks peab valmima hiljemalt 2017. aasta detsembris. Agentuuri valduste rajamiseks on Eesti eelarvestrateegias aastateks 2014–2017 ette nähtud 8,4 miljonit eurot.

Ühtlasi määrab kokkulepe kindlaks IT-agentuuri töötajate staatuse ja õigused. Näiteks saavad ameti töötajad rahvusvahelise tava kohaselt oma ametiülesannete täitmisel diplomaatiliste esinduste personaliga võrdse kohtlemise ja puutumatuse. Samuti ei kohaldata ameti töötajatele ja nende pereliikmetele Eesti riiki sisserändepiiranguid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2014, 11:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing