Äripäev • 11. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

EY: Leedus tuleb kiireim majanduskasv

Leedulased.  Foto: Epa

Leedust saab peale euroalaga liitumist 2015. aasta alguses euroala kiireima majanduskasvuga riik, selgus Ernst & Youngi ning Oxford Economicsi koostöös valminud värskest eurotsooni majandusprognoosist.

Eestile prognoositakse 2015. aastaks 2,7% SKP kasvu – samal ajal on meil Baltikumi madalaim tööpuudus ja üha suurenev surve tööjõukulude kasvuks, mis alandab Eesti konkurentsivõimet võrreldes teiste Balti riikidega.

Ernst & Young Baltic ASi partneri Ivar Kiigemägi sõnul on Eestile 2014. aasta teine ja kolmas kvartal olnud üllatavalt positiivsed, mistõttu lubab korrigeeritud prognoos 2014. aasta SKP kasvuks 1,8% varasema 0,7% asemel. „2015. aastaks ootame 2,7% SKP kasvu, millega asetume Leedu, Läti, Iirimaa ja Slovakkia järel majanduskasvu edetabelis viiendale kohale ning 2016. aastal 3,8% kasvuga juba kolmandale kohale, kuid Leedust-Lätist me ei möödu,“ ütles Kiigemägi pressiteates.

Kiigemägi sõnul näitab uuring, et Eesti eksport elab suure tõenäosusega Ukraina-Venemaa tormi üle ja kasvab juba 2015. aastal 6,3%.

Ernst&Young Baltic ASi juhtiv vanemkonsultant Lili Kirikali sõnul on Eesti eristunud oma lihtsa ja stabiilse maksusüsteemiga, aga see ei ole enam n-ö uudiseks ja viitab mõnikord pigem paindumatusele.

„Positiivsest küljest pälvis e-residentsus kindlasti sellist rahvusvahelist tähelepanu, mis võib Eesti eristumise küsimusele vastata, kuid sarnased uudiseid peaksid Eestit esile tõstma piisava sagedusega, et olla vastukaaluks Läti ja Leedu uudistele majanduskasvu ja maksusoodustuste osas,“ ütles Kirikal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt