26 riiki õpivad Eesti e-riigi lahendustelt

Arvo Ott 16. detsember 2014, 13:45
E-riigi Akadeemia tegevjuht Arvo Ott
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141216/NEWS/141219798/AR/0/AR-141219798.jpg

Sel aastal on E-riigi Akadeemia aidanud e-riigi lahendusi kasutusele võtta 26 riigis. Suurematest arendustest Armeenias, Ukrainas, Moldovas, Kõrgõzstanis ja Palestiinas kirjutab ITuudistele E-riigi Akadeemia tegevjuht Arvo Ott.

Endistest idabloki riikidest on kiire e-valitsemise areng olnud Ukrainas, Moldovas, Kõrgõzstanis, Aserbaidžaanis ja Armeenias. Seejuures Kirgiisis, Armeenias ja Moldovas on rakendust leidnud Eestiga väga sarnased e-valitsemise lahendused. Aserbaidžaan on aga meie mobiil-ID-d edasi arendanud ja kasutab hetkel maailma moodsaimat autentimissüsteemi. Kaugematest kantidest hakkab e-riik reaalsuseks saama ka Palestiinas, kuhu oleme koos tehnoloogiafirmadega rajanud riigiasutuste andmevahetuskeskkonna x-tee.

E-valitsemise kõrval pakub teistele riikidele järjest enam huvi küberturbe teema, mis väljendub kasvavas koolituste arvus ja suuremates projektide käivitumises Moldovas ja Kõrgõzstanis. Selle kõrval oleme eestvedamas küberturbe indeksi loomist, mis aitaks hinnata erinevate riikide küberturbe taset ning jagada sellele tuginedes ka parimaid praktikaid. Piloodi käigus vaatleb akadeemia kübeturbe taset Ukrainas, Moldovas ja teistes idapartnerlusmaades.

Artikli tervikteksti saate lugeda ITuudised.ee veebilehelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2014, 14:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing