Mait Kraun • 19. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Sakslased jätsid suure gaasileppe Gazpromiga sõlmimata

Saksamaa ettevõte tühistas gaasileppe Gazpromiga.  Foto: Bloomberg

Venemaad tabanud kriis on levimas ning Saksamaa ettevõtte BASF ütles, et Gazpromiga jäetakse suur gaasilepe sõlmimata, vahendab CNN Money.

Saksa ettevõtte BASF on öelnud, et tahab anda täieliku kontrolli oma gaasihoidla- ja kauplemiseäri üle Venemaa Gazpromile. Vastutasuks pidi ettevõtte saama osaluse kahes Siberi gaasimaardlas. Need plaanid on nüüd BASFi sõnul tühistatud.

Riigi kontrolli all olev Gazprom on juhtiv maagaasi tarnija Lääne-Euroopasse ning püüab leida viise, kuidas oma turustamist ja tegevust regioonis laiendada.

Saksamaa ja Venemaa vaheliste suhete jahtumine on suretanud potentsiaalse kokkuleppe sõlmimise võimaluse. Venemaale kehtestatud sanktsioonid piiravad ka uute projektide ning seadmete arendamist. Samuti takistavad need Venemaal lääne finantsturgudelt rahastust saamast.

Leppe sõlmimata jätmine tähendab, et Saksamaa keemiaettevõte on sunnitud oma eelmise aasta raamatupidamise ümber tegema.

BASF ja Gazprom on koostööd teinud enam kui 20 aastat ning jätkavad ka edaspidi ühiselt gaasikauplemise äri tegemist.

See ei ole aga ainuke energiasektori kokkulepe, mis on Venemaa ja lääne pingestunud suhete tõttu sõlmimata jäetud.

President Vladimir Putin teatas selle kuu alguses, et Gazprom on loobunud plaanidest ehitada Lõuna-Euroopasse 30 miljardit eurot maksev gaasitoru, mis oleks läinud Ukrainast mööda.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt