14. jaanuar 2015 kell 9:19

Sulling sõidab Jaapanisse

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling.  Foto: Eiko Kink

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling sõidab koos ettevõtjatega Jaapanisse koostööpartnereid otsima.

„Eestil on Jaapaniga head majanduslikud suhted, koostöö on olnud tihe ja tulemuslik, kuid kindlasti on veel kasutamata võimalusi, millest võiks mõlemale poolele kasu olla,“ ütles Sulling. „Pean otsekontaktide loomist kahe riigi ettevõtjate vahel väga oluliseks,“ märkis ta. 

Sullingu sõnul on kohtumiste teemadeks logistika, infotehnoloogia, keemiatooted, samuti Eesti piimatoodete müügivõimalused Jaapanis ja laiemalt Aasias.

Ministrit saadab äridelegatsioon, kuhu kuuluvad Eesti logistika- ja infotehnoloogiasektori ning keemia-, metalli- ja piimatööstuse ettevõtted. Visiit toimub 18.–25. jaanuaril.

Sulling kohtub Jaapani valitsuse esindajatega, samuti mitme suurkorporatsiooni esindajatega, Jaapani ettevõtlusorganisatsioonide ning Jaapani parlamendi Jaapani-Eesti sõprusrühmaga. 

Eesti ja Jaapani majandussuhted on hästi arenenud. Viimastel aastatel on kaubavahetuse saldo Jaapaniga positiivne. 2014. aasta kümne kuu jooksul oli kaubavahetuse kogukäive 67 miljonit eurot, millest eksport moodustas 47 miljonit ja import 20 miljonit. Kõige rohkem müüb Eesti Jaapanisse puitu, masinaid ja metalle.

Hetkel kuum