Äripäev • 11. veebruar 2015 kell 6:49

Maksuamet halastab hilinejatele

Tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni saavad ettevõtjad ja raamatupidajad esitada märtsini, ilma et maksuhaldur hakkaks kohustust meelde tuletama.  Foto: Andras Kralla

Ettevõtjatele ja raamatupidajatele, kes hilinevad sel kuul tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni esitamisega, ei saada maksuhaldur meeldetuletusi enne veebruari lõppu.

Kellel on raskusi deklaratsiooni esitamisega ka märtsis, palub maksuamet sellest teada anda. Täiendavat ajapikendust on seni palunud 23 ettevõtet.

Maksu- ja tolliametile esitasid ettevõtjad ja raamatupidajad tähtajaks 90 374 tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD). Tänase ja järgmiste päevade jooksul on oodata veel mõne tuhande deklaratsiooni lisandumist.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul ületas tähtajaks esitatud deklaratsioonide arv ameti ootusi. Ta lisas, et andmete esitamisega hilinejaid on igal kuul 2–4%. Liivamägi lausus, et arvestades vajadust tutvuda uue rakendusega, on tähtaegselt deklaratsioon esitajate hulk seega üllatavalt hea.

„Uute rakenduste puhul on esmakasutamisel reeglina palju küsimusi, kuid tundub, et valdav osa raamatupidajatest on juhendite ja nõustamise abil TSD uue vormi täitmise omandanud,“ märkis Liivamägi.

MTA teatas, et nõustas kahe eelmise päeva jooksul infotelefonide vahendusel pea 1600 klienti päevas. Ka kirjalikele küsimusele vastati päevas mõnesajal korral.

Hetkel kuum