Pille Ivask • 3. märts 2015 kell 4:45

Hillary Clinton kasutas tööasjadeks isiklikku meili

Hillary Clinton  Foto: epa

USA endine välisminister Hillary Clinton kasutas tööasjade ajamiseks isiklikku meiliaadressi, eelistades seda ametlikule meiliaadressile, vahendab Wall Street Journal.

Clintoni taoline tegevus on USA riigiametnikke pahandanud, kuna tekib küsimus, kas soovi korral on üldse võimalik saada täit pilti sellest, millega Clinton tegeles.

Clintoni isikliku meiliaadressi kasutamine tööasjade ajamiseks tuli välja, kuna USA kongressi komitee vajab 2012. aastal Liibüas toimunud terrorirünnaku uurimiseks just Clintoni kirjavahetusi. 

USA väilisministeerium ütles, et nende nelja aasta jooksul, mil Clinton välisministri ametit pidas, ei olnudki tal ministeeriumi meiliaadressi. Praegune välisminister John Kerry see-eest kasutab tööasjade ajamiseks ametlikku meili, mis salvestab kõik kirjad automaatselt.

Clintoni esindajatelt pole selgitavat kommentaari veel tulnud.

Vabariiklased on Clintoni tegevust mõistagi kritiseerinud. Endine Florida kuberner ning tuleval aastal ilmselt presidendiks kandideeriv Jeb Bush lausus Twitteri vahendusel, et just läbipaistvus on probleem, mis Clintoni niisuguse käitumisega tekib.

Küsitlused näitavad, et Clintoni näol on tegu demokraatide kõige tõenäolisema presidendikandidaadiga. Clintonilt oodatakse, et ta annab oma kandideerimisest teada kevadel.

Vabariiklaste Rahvuskomitee (RNC) esindaja Michael Short leidis, et tõsiasi, et Clinton kasutas tööasjade ajamiseks isiklikku meili, tõstatab tõsiseid küsimusi.

Hetkel kuum