Äripäev • 6 märts 2015

Kõlvart kaevati kaposse

Mihhail Kõlvarti juhitud linnavalitsus maksis toetust tema enda juhitud spordiklubile.  Foto: Andres Haabu, Äripäev

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon pöördus kaposse, et saada õiguslik hinnang olukorrale, kus Tallinna linn maksab toetust keskerakondlasest abilinnapeale Mihhail Kõlvartile treeneritöö eest.

Äripäev kirjutas kolmapäeval, et äsja riigikogu valimistel ligi 11 000 häälega neljanda tulemuse saavutanud Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti kureeritav spordi- ja noorsooamet toetab rahaliselt Kõlvarti treenitavaid noorsportlasi ja ka treenerit ennast. Kõlvart on alates 2011. aasta aprillist Tallinna abilinnapea hariduse, kultuuri, spordi ja integratsiooni alal.

Hiljuti Tallinna spordi- ja noorsooameti ning Katleri Taekwondoklubi vahel sõlmitud toetuse lepingu järgi eraldatakse Tallinna parimatele noorsportlastele Vladislav Žarovile ja Nikita Tšistjakovile ning nende treenerile Mihhail Kõlvartile kokku 800 eurot. Lepingule kirjutasid alla spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves ning Katleri Taekwondoklubi juhatuse liige Kazbulat Šogenov.

„Sportlaste ja nende treenerite toetamine on kahtlemata tänuväärt tegevus,“ teatas Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak. "Küll aga tekib küsimusi siis, kui üheks toetuse saajaks on vastava haldusala abilinnapea."

Pillaku sõnul pöörduti seetõttu kaitsepolitseiameti poole, et saada selgus, kas antud juhul on korrektselt tegutsetud või võib tegemist olla korruptsioonijuhtumiga. "Ootame huviga kaitsepolitsei seisukohta selles küsimuses ning tegutseme vastavalt sellele," lisas ta.

 

Tallinn ei näe huvide konflikti

Tallinn palus pärast Äripäeva artikli ilmumist selle eemaldamist. „Selgitame, et Tallinn eraldab sihtotstarbelise lepinguga toetust noortele sportlastele, mida on lubatud kasutada võistlustel osalemiseks, spordiinventari ja varustuse soetamiseks ning meditsiinikulutusteks. Raha laekub spordiklubile, mitte treenerile nagu väidab pealkiri. Kulutuste kohta tuleb esitada detailne aruanne koos kulu- ja maksedokumentidega (arved, aktid, maksekorraldused),“ kirjutas Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juht Rein Ilves.

Ta jätkas, et 14.02.2015 toimus Tallinna Raekojas pidulik vastuvõtt, kus tunnustati 27 noorsportlast nende saavutuste eest. Nende seas ka Vladislav Žarovit ja Nikita Tšistjakovi kelle treener on Mihhail Kõlvart. Mõlemad sportlased saavutasid taekwondo juunioride maailmameistrivõistlustel medalikoha nii individuaal kui ka meeskonnakahevõistluses. „Toetuse määramisel võeti aluseks möödunud ehk 2014. aasta saavutatud sportlikud tulemused. Kulutuste kohta tuleb esitada detailne aruanne koos kulu- ja maksedokumentidega (arved, aktid, maksekorraldused). Tallinna Spordi- ja Noorsooametile esitati sel aastal 52 taotlust, mis komisjonis läbi vaadati ja vastavalt tulemustele otsustati toetada 27 noorsportlast. Toetuse andmise eesmärgiks on tunnustada ja premeerida parimaid Tallinna 15–23-aastaseid noorsportlasi, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinn,“ kirjutas Ilves.

 

Hetkel kuum