Meelika Sander-Sõrmus • 19. märts 2015 kell 13:00

Kantküla uues söödatehases teeb töö ära arvuti

Pro Grupp avas Kantkülas täisautomaatse söödatehase.  Foto: Andres Haabu

Täna avab perekond Kurvitsale kuuluv Pro Grupp Invest Jõgevamaal Kantkülas täisautomaatse söödatehase, millesse investeeriti üle 8 miljoni euro.

Tehasekompleks koosneb söödatehasest koos laoruumi ja kontoriplokiga, 12 000tonnise mahutavusega punkerhoidlast, kuivatist ja sorteerist. Pro Grupp Investi ja uue tehase omanikeks on perekond Kurvits.

Torma vallas Kantkülas asuva söödatehase juhataja Leonid Dulubi sõnul on tegu viimase aja ühe suurema põllumajandusinvesteeringuga. „Koguinvesteering on üle 8,5 miljoni euro. Seda aitasid lisaks omavahenditele finantseerida Nordea ja PRIA,“ lausus Dulub.

Tehase võimsus on 20 tonni sööta tunnis. Kuus saab toota üle 10 000 tonni valmissööta.

Tehases tipptehnoloogia

Ehituse peatöövõtja oli Mapri OÜ, projekteerijaks Viljandi Metall AS  ning seadmete tarnija Agriland OÜ. „Tehnoloogia pärineb tuntud Euroopa tootjatelt PETKUS Technologie GmbH ja Ottevanger/Wynveen. Viimane on Euroopa juhtivaid söödaseadmete tootjaid,“ selgitas Dulub.

Tehase kompleksi on paigaldatud üle 200 seadme. Söödatootmiseks piisab vaid ühest operaatorist, kes juhib kompleksi arvutiekraanidelt - kogu töö teevad ära arvutiprogrammid. "Numbritest rääkides tasub mainimist, et tehasesse on paigaldatud üle 120 km elektri- ja võrgukaableid,“ rääkis Dulub.

Loe uue söödatehase kohta pikemalt Äripäeva põllumajanduse teemaveebist: www.pollumajandus.ee.

Hetkel kuum