GoHotelsi juht: kevadkuud toovad kõrghooaja

Go Hotell Shnelli Balti jaama kõrval.   Foto: Scanpix/Postimees

Kui aasta on võrreldes mullusega alanud majutusturul kehvemini, siis kevadkuud toovad rõõmsama kõrghooaja koos täituvusnumbrite ja muude näitajate kasvuga, ütles GoHotels OÜ juhataja Hanna Kilumets.

Hotellioperaator GoHotels OÜ kuulub AS-i Go Group, mis on Eesti suurim kohalikul kapitalil põhinev turismi- ja transporditeenuseid pakkuv kontsern, ühendades ning suunates ühtekokku üle 20 ettevõtte.

Täna opereerib GoHotels OÜ üht külalislahket turistiklassi hotelli Tallinna vanalinna veerel. Esimesed 124 tuba avati oma külalistele 2005. aasta juulis. 2014. aasta suveks uuendati nii olemasolevaid tube kui avati 13 uut ning linna avaraimat apartement-peretuba.

allikas: ettevõtte veebileht

Konjunktuuriinstituudi värske majandusbaromeetri järgi on majutusettevõtete kindlustunde indikaator tavapärasest märtsi olukorrast tunduvalt halvem. Venemaa turistide arvu vähenemist pole suudetud täielikult kompenseerida teiste kliendigruppidega ja nii vähenes müük märtsis 59%-s hotellidest. Koos müügi vähenemisega vähendati ka töötajate arvu.

„Kindlasti on tulemused olnud alla tavapäraste aasta alguse ootuste, samal ajal komplitseeritud seis Vene turuga tänaseks enam ei üllata,“ kommenteeris Go Hotelli Shnellit haldava GoHotelsi juht olukorda.

Kahtlemata on selle aasta märtsi tulemus tema sõnul nukram võrreldes eelmise aastaga samal ajal. „Külaliste arv Venemaalt on kolmel esimesel kuul vähenenud drastiliselt ja külastajate koguarvu langus on olemas, kuid enam külastajaid on sel aastal võrreldes eelmisega saabunud nii Soomest, Lätist kui Leedust,“ märkis Kilumets.

Uuele valitsusele suured lootused

Kevadkuudeks prognoosib baromeetri järgi enamik majutusettevõtete juhte müügi kasvu ja teenuste hinnad, mida madalhooaja ja kehva konjunktuuri tõttu alandati, pöörduvad jälle tõusule. Samas nii töötajate arvu kasv kui hinnakasv on esialgu ettevaatlikumad kui aasta tagasi samal ajal.

Töötajate arvu GoHotels juhi sõnul nad vähendanud ei ole, sest kõrghooaeg on peagi käes. „Kevadkuud toovad rõõmsama kõrghooaja koos nii täituvusnumbrite kui muude näitajate kasvuga ja suvekuude näitajad lubavad loota prognooside realiseerumist,“ uskus Kilumets.

Hästi hea meel on tal enda sõnul alles möödunud kevadel avatud uute apartementide leidmise üle ja selle üle, et külalised need positiivselt vastu võtsid. Tema hinnangul pakub mitmekesine valik hotellitube midagi igale maitsele ning eelarvele.

Kilumets tahaks siiralt loota, et turisminduse jaoks keerulistel aegadel on ühiste huvide eest väljas ka uus valitsus, kes ei kavandaks käibemaksutõusu ega teeks sellega karuteenet lisaks majutusettevõtetele laiemalt ettevõtlus- ja tööhõivekliimale.

Hetkel kuum