Mait Kraun • 22. juuni 2015 kell 17:26

Ekspert: Föderaalreserv kardab kaose tekitada

Föderaalreservi peahoone  Foto: Bloomberg

Üks tuntumatest võlakirjainvestoritest ütles, et investorid ei pea intressimäärade tõusu pärast muretsema, sest Föderaalreserv kardab seda teha, vahendab CNBC.

Citigroupi Põhja-Ameerika juht William Lee ütles, et Föderaalreserv kardab võlakirjaturgudel kaose tekitada ja sealset likviidsust vähendada. Seetõttu ei tohiks lähitulevikus tulla ka intressimäärade tõusu.

„Fed üritab kõigile meelde tuletada, et nad tahavad asju teha aeglaselt, kenasti ja järk-järgult. Üks asi, mis mulle aga muret tekitab, on võlakirjaturgude olukord alates finantskriisist,“ ütles Lee.

Tema sõnul on paljud regulatsioonid – mis peaks tagama finantssüsteemi turvalisuse – hoopis vastupidist efekti andmas. Lee arvates on uued regulatsioonid vähendanud võlakirjade ostjate ja müüjate arvu.

See aga tähendab, et likviidsus on väiksem ja võlakirjaturg on kaitsetu „väga suurte kõikumiste“ puhul – näiteks siis, kui Föderaalreserv tõstab intressimäärasid.

Lee ei ole selles küsimuses ainuke. Eelmisel nädalal jättis Föderaalreserv intressimäärad muutmata, mille järel ütles Lindsey Groupi direktor Peter Boockvar, et „Fed lööb ajastamise puhul palli edasi“ ja „võib-olla sündis otsus Kreeka olukorra tõttu.“

Hetkel kuum