Äripäev • 15. juuli 2015 kell 8:00

Osalise ümbrikupalga saajaid plahvatuslikult palju

Ümbrikupalk  Foto: PantherMedia/Scanpix

Töötajate arv, kes saavad osa oma palgast varjatult, on võrreldes eelmise aastaga märkimisväärselt kasvanud, selgus CV Keskuse küsitlusest.

Kuigi 69% vastanutest väitsid, et saavad töötasu õiglaselt, leidus tänavu uuringus viimase kuue aasta suurim arv osalise ümbrikupalga saajaid.

Sel aastal vastas 20,19%, et saab osaliselt töötasu ümbrikus. Eelmisel aastal oli see vastajate protsent 7,3.

"Sularahaga tegelevates valdkondades on ümbrikupalga maksmine endiselt murekoht, mis muutub aktiivsemaks just suvel,“ kommenteeris CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

Möödunud aastal käivitatud töötamise registriga lisandus 20 000 maksumaksjat, kes varem said töötasu ümbrikupalgana. Ka uuring näitas, et nende vastajate arv, kes said töötasu täies mahus ümbrikupalgana, on vähenenud 16,9% ning laskunud viimase kuue aasta madalaimale tasemele. Samas jääb lisandunud töötajate keskmine palk oluliselt alla kogu tegevusala keskmisele palgale, mis näitab, et osa palgast makstakse töötajatele varjatult.

Küsitluses osales tänavu 1570 vastajat, kellest 1179 olid palgasaajad. Kuue aasta statistika pärineb enam kui 10 126 vastaja andmetelt.

 

CV Keskuse palgaküsitlus.  Foto: CV Keskus
Hetkel kuum