Mait Kraun • 28. juuli 2015 kell 17:33

Miljardär sai kullale panustades valusa hoobi

David Einhorn  Foto: Reuters

Miljardär ja riskifondi juht David Einhorn panustas kullahinna tõusule, mis läks talle kalliks maksma, vahendab Bloomberg.

Tema investeerimisfirma Greenlight Capitali peamine riskifond on sellel aastal miinuses – languse on suuresti põhjustanud kulla hinna kukkumine.

Alates 31. detsembrist on kuld kukkunud 7,5 protsenti. Kulla hind langes ka 2013. ja 2014. aastal. Kui see aasta lõppeks langusega, oleks see juba kolmas järjestikuna langusaasta.

Einhorn on aga aastaid püsinud oma arvamuse juures, mille kohaselt peaks keskpankade rahatrükk inflatsiooni üles viima, mille tõttu hakkaks kerkima ka kulla hind.

„Rahapoliitika ja regulatsioonid on kombineeritud nõnda, et tegemist on nagu untsuläinud keemilise katsega, mis on destruktiivne, ja mis ei tohiks eksisteerida ulmest väljaspool,“ ütles Einhorn aprillis toimunud konverentsil. „See teeb kulla võrreldes dollaritega väga atraktiivseks.“

Peamine Greenlighti riskifond kaotas 2015. aasta esimeses pooles kokku 3,3 protsenti. Võrdluseks – S&P500 indeks on tõusnud 1,2 protsenti. Eelmisel aastal kasvas fond 8 protsenti, S&P500 aga 14 protsenti.Einhorni investeeringuid järgiv ettevõtte Greenlight Re aktsia, mis jagab investoritele ka riskifondi strateegiaid ja kvartalitulemusi, on sellel aastal kukkunud 16 protsenti 28 dollari juurde. Viimati oli aktsia nii madalal 2011. aastal.

Hetkel kuum