Pille Ivask • 14. august 2015 kell 5:30

Castro USAle: te võlgnete meile miljoneid

Fidel Castro (paremal) sünnipäev oli eile  Foto: epa

Äsja 89aastaseks saanud Kuuba endine president Fidel Castro avaldas oma sünnipäeva puhul ajalehes arvamusartikli, milles väitis, et USA peab Kuubale tagasi maksma miljoneid dollareid, mis tollel embargo tõttu saamata jäid, vahendab Business Insider.

Castro avaldas kolumni just üks päev enne seda, kui Kuuba ja USA suhetes peaksid toimuma murrangulised muutused – kaks riiki avavad saatkonnad.

Kuni 2008. aastani presidendi ametis olnud ning seejärel ametiposti üle oma vennale Raulile andnud Fidel Castro ei maininud oma artiklis USA ja Kuuba parenenud suhteid ning oli USA suhtes hoopis kriitiline. Castro leiab, et USA peaks Kuubale maksma mitu miljonit dollarit kahjutasu, kuna embargo mõjutas kõvasti Kuuba majandust. Samuti kordas Castro juba varem välja öeldud kriitikat 1971. aasta suhtes, mil USA loobus kullastandardist. Ta on varem öelnud, et seesugune otsus võimaldas jääda USA dollaril ainsaks maailma valuutade mõõdupuuks.

Fidel Castro tõusis Kuubal revolutsiooni tagajärjel võimule 1956. aastal. USA-Kuuba suhted katkesid 1961. aastal, mil Castro hakkas riigis juurutama sotsialistlikku süsteemi ning läks seega mesti Nõukogude Liiduga. 

Hetkel kuum