Maarit Eerme • 14. august 2015 kell 15:00

Mida on oodatada kaubanduses 2015. aasta teisel poolel?

Analüütikud aasta teises pooles nii head jaemüügi kasvu ei näe. Investeerida soovitavad e-kaubandusse   Foto: Raul Mee

Kaubandus.ee uuris Kaubanduse Aastakongress 2015 analüütikute vestlusringis osalejatelt, milleks peavad kaubandusettevõtted olema valmis käesoleva aasta sügisperioodil, kuhu tasub investeerida ning mis toimub e-kaubandusega.

14. oktoobril toimub Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses neljas Kaubanduse Aastakongress 2015. Eesti majanduse trendide ja nende mõju kaubandusele vestlusringis osalevad Danske Banki ettevõtluse panganduse divisjoni direktor Tõnu Vanajuur, LHV Pank majandusekspert Heido Vitsur, SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Madis Aben. Vestlusringi juhib Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.

Lisaks analüütikutele asuvad kongressil üles edukad Eesti kaupmehed ning otse Shangaist, Hiina e-kaubandus hiiu Alibaba juhi eks nõunik Porter Erisman. Kongressi raames viiakse läbi ka kaks uuringut, mille tulemused avalikustatakse kohapeal.

Vaata täispikka kava kaubandus.ee.

„Kaubandusettevõtete juhid peavad ilmselt leppima sellega, et ka teisel poolaastal jääb olukord majanduses tervikuna ebamääraseks ja paljulubatud majanduse asumist kindlale kasvutrendile Euroopas ja Eestis sel aastal ei näe,“ kommenteeris LHV Panga majandusekspert Heido Vitsur. Lisades, et see tähendab aga seda, et baas jaekaubanduse kiire kasv jätkumiseks hakkab tasapisi murenema.

Samal arvamusel on ka SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, kes ütles, et nii kiiret jaemüügi kasvu teisel poolaastal siiski oodata ei ole. „Samas ei tähenda see ka, et peaks halvamaks valmistuma,“ ütles ta.  Lisades, et edaspidi on oodata ka 5-6% jaekaubanduse mahu kasvu.

14. oktoobril Kaubanduse Aastakongressil 2015 viskame pilgu juba uude aastasse.

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist kaubandus.ee 

Hetkel kuum