Mait Kraun • 2. september 2015 kell 16:15

TopGeari endised saatejuhid hakkavad teenima miljoneid

Jeremy Clarkson  Foto: EPA

Jeremy Clarkson hakkab oma uues Amazoni autosaates teenima aastas 10 miljonit naela. Saatesse tulevad ka Richard Hammond ja James May, vahendab Mirror.

Clarkson vallandati jaanuari alguses BBC telesaatest TopGear. Väidetavalt ründas ta füüsiliselt saate produtsenti Oisin Tymonit. Uue Amazoni lepinguga saab Clarksonist enimmakstud saatejuht Suurbritannias.

Erinevate andmete kohaselt kulutab Amazon Prime telesaatele ühe aasta jooksul 160 miljonit naela (218 mln eurot). Kokku tehakse esimesel aastal 36 saadet.

See tähendab, et ühe saate kohta on eelarve 4,5 miljonit naela. Top Geari ühe saate eelarve oli aga vaid miljon naela. Clarkson teenis BBCs aga kümme korda vähem. Saate produtsendi Andy Wilmani sõnul saab sellise eelarvega „korraldada korraliku kaose.“

Saates osalevad Hammond ja May ning produtsent Wilman ei jää tasu osas kaugele maha – igaüks teenib aastas 7,2 miljonit naela.

BBC Televisiooni juht ütles selle nädala alguses, et Clarksoni, May ja Hammondi leping Amazoniga teda ei morjenda. Ta oli Clarksoniga keelekasutuse pärast BBCs pidevalt tülis.

Hetkel kuum