Äripäev • 2. september 2015 kell 13:45

Paldiskist väljunud laev sattus Kapellskäris õnnetusse

DFDS Seaways laev.  Foto: Raigo Pajula

Täna hommikul põrkus Paldiskist saabunud DFDS Seaways parvlaev Liverpool Seaways tormises Rootsis Kapellskäri sadamas kokku ehitustöid tegeva praamalusega.

Kokkupõrke tulemusel sai kahjustada laeva parem parras. Pardal oli 155 reisijat. Inimesed ega pardal olnud sõidukid viga ei saanud, teatas ettevõte.

Kokkupõrke ajal valitsesid Kapellskäri sadamas väga keerulised olud – suurte ümberehitustööde tõttu on sadamaala laevadele väga kitsas ning samal ajal puhus tormituul kiirusega 25-27 m/s suunaga idast, mis on ehitustööde ajal kaikohtade suhtes ebasoodne.

Tormi püsimise tõttu pole laev saanud seni silduda. Praegu on Liverpool Seaways ankrus ning ootab tormi vaibumist koos teiste laevadega, mis pole samuti tormi tõttu kai äärde saanud. Järgmine sildumiskatse on plaanis kella 17 paiku.

Laevapere hoiab reisijaid olukorraga jooksvalt kursis. Kõigile reisijatele on antud kajutid ning avatud buffee-restoran, kus saab piiramatult süüa ja kuumi jooke.

Sildudes vaatab parvlaeva üle kohalik veeteede amet, seejärel läheb laev remonti.

Täna plaanitud reisid on tühistatud, laevafirma on pileti ostnud klientidega otse ühendust võtnud. Lähiajal selgub, kas järgnevate päevade reiside teenindamiseks on võimalik liinile tuua asenduslaev või tuleb tühistada ka edasised reisid, kuniks laev remondist naaseb.

Hetkel kuum