Kadi Neemre • 6. oktoober 2015 kell 15:51

IMF kärpis taas globaalse majanduskasvu prognoosi

Foto: EPA

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kärpis taaskord oma 2015. aasta globaalse majanduskasvu prognoosi ning hoiatas, et globaalset majandust ohustavad riskid on üha reaalsemad.

IMF kärpis oma varasemat prognoosi 0,2% võrra ehk 3,1%-le, selgub institutsiooni hiljutisest WEO raportist, vahendab CNBC.

Raportis märgiti kärpe põhjustena arenevate turgude, sh Hiina, nõrgemat majanduskasvu ning toormehindade alanemist.

Organisatsiooni sõnul on globaalne majanduskasv jätkuvalt ebaühtlane ning arenenud ja arenevad majandused seisavad silmitsi erinevate maailmavaadetega.

“Sarnaselt eelmisele aastale, prognoositakse, et arenenud riikide majandus kasvav pisut kiiremas tempos, kuid arenevate turgude ja majanduste majanduskasv peaks prognooside kohaselt juba viiendat aastat järjest aeglustuma,” märgitakse raportis.

“Keskkonnas, kus toormehinnad on languses, arenevatesse turgudesse voolab üha vähem kapitali ning nende valuutad on surve all, rahaturgudel valitsev üha suurem volatiilsus, on riskid üha tõusnud.”

IMF-i sõnul viitavad sellised riigi-spetsiifilised arengud nõrgenenud majandusele 2015. ja 2016. aastal varasemalt arvatust enam.

Arenevad turud peaksid meid kõiki muretsema panema, kuna nad “mängivad suurt rolli maailmamajanduses ning maailma majanduskasvus,” märkis IMF. Samas prognoosib IMF, et arenevate turgude majandus hakkab 2016. aastal taas kasvama.

“Arenevate turgude- ja majanduste majanduskasv peaks taas jalad alla saama 2016. aastal. See peegeldub peamiselt väiksemas majanduslanguses või majanduslikku stressi põdevate riikide (sh Brasiilia, Venemaa, mõned Ladina-Ameerika ja Lähis-Ida riigid) majandustingimuste osalises normaliseerumises.

 

 

Hetkel kuum