Äripäev • 11. oktoober 2015 kell 9:58

Briti meedia: Cameronil on laual nõudmistepakett ELile

Suurbritannia peaminister David Cameron.  Foto: Scanpix/Reuters

Suurbritannia peaminister David Cameron on paika pannud tingimused, mille korral riik jääb Euroopa Liitu, vahendab The Telegraph. Väljaande allika sõnul on valitsusel laual neljast põhipunktist koosnev nõudmiste plaan.

Esiteks ei astu Suurbritannia samme „euroopa superriigi“ loomise suunal. Teiseks peab Brüssel selgelt väljendama, et euro ei ole ühenduse ainus valuuta. Kolmandaks, Suurbritannia ei pea järgima kohustust täita riigi valitsusele ebamugavaid suuniseid ning muutma riigis juba kehtivaid seadusi. Neljandaks tuleks reformida kogu ELi ennast, et ühenduse 19 euroga riiki ei domineeriks nende üheksa üle, kes pole euroalas.

Septembris korraldati ajalehe The Daily Mail tellimusel küsitlus, mille tulemusest selgus, et suurem osa britte hääletaks praegu Euroopa Liidust väljaastumise poolt. 43% küsitletutest pooldas väljaastumist, 40% oli küll väljaastumise vastu, kuid neist 22% teatas, et võivad oma seisukohta muuta, kui praegune migratsioonikriis peaks veelgi süvenema. 17% ei olnud väljaastumise või liitu jäämise küsimuses oma arvamust.

Suurbritannia on pakkunud Euroopa Liitu kuulumise referendumi toimumisajaks 2017. aasta lõppu.

Hetkel kuum