• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Eesmärk: jõuda buumiaja tulemusteni

  Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus.Foto: Eiko Kink

  Möödunud aasta majandustulemustega parimaks kinnisvarabürooks tõusnud Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus loorberitele puhkama ei jää, vaid tahab saavutada buumiajaga samaväärseid tulemusi.

  „Natuke on selle tasemeni jõudmiseks veel minna, sest konkurents on tihe ja kinnisvarabürood tublid,“ mainis Äripäeva Kinnisvarabüroode TOPi võitnud firma juht Laugus. Tema juhitud Uus Maa Kinnisvarabüroo suutis mullu käivet kasvatada poolteist korda ning oli TOPis esindatud kinnisvarabüroode seas käibeliider.
  Viimastel aastatel on ettevõte Lauguse sõnul suutnud stabiilselt käivet kasvatada ja turgu haarata. Üks näide laienemisest on näiteks mullu ostetud 60%-line osalus Epicenter Kinnisvarabüroo OÜs. Samuti kasvas 2014. aastal üle 20% hindamisteenuste käive ning hoo on sisse saanud kolm aastat tagasi asutatud äripindade osakond.
  Kuid tänavu pannakse Uus Maa Kinnisvarabüroos rohkem rõhku ka kasumile. „Praegu pole enam vaja nii palju investeeringuid teha – näiteks meeskonna kasvatamisse – ja seega suudame ka kasumis aktsepteeritavaid numbreid näidata,“ avas Laugus tänavusi ootusi.

  Ebaausate mängijate ja kopeerijate püüdluste nurjamiseks võttis LVM Kinnisvara tänavu ette kaubamärgi kaitsmise. Nimelt kaitsti kinnisvaravaldkonnas kaubamärgina sõna „tutvumisõhtu“ ning kaitsmisel on „tutvumispäev“.

  „Kaubamärgi kaitsmine on päris kallis ettevõtmine, aga pidime seda tegema, sest mõned turuosalised hakkasid oma kliendipäevadel kasutama sama mõistet mis meie. See aga tekitab kliendis segadust – millise büroo korraldatud üritusel ta siis ikkagi on?“ selgitas Saksing. Tulevikus loodab ta, et tutvumisõhtu ja tutvumispäev seostuvad inimestel LVM Kinnisvaraga – nii nagu praegu seostuvad Hullud Päevad Stockmanniga ja Laadapäevad Selveriga.

  Ettevõtjaks harjutamise kursus
  Möödunud aastal kasvas ka Uus Maa Kinnisvarabüroo maaklerite ja hindajate arv, hoolimata sellest, et maakleri tööle sobivaid inimesi pole lihtne leida. „Kõigile see amet ei sobi, peab olema ettevõtliku vaimuga inimene,“ viitas Laugus asjaolule, et maaklerid pole tavaliselt ametis mitte töölepinguga, vaid töötavad kinnisvarabüroode juures kas OÜ või FIEna. „Maakleri töö on nagu ettevõtjaks harjutamise kursus,“ muigas Jaanus Laugus.
  Tema sõnul pole Uus Maa Kinnisvarabüroos värbamine tsükliline, vaid igapäevane tegevus. Seejuures ei tunta eriti huvi turul juba tegutsevate maaklerite vastu, vaid pigem eelistatakse kogenematuid uustulnukaid, kelle väärtused sobivad ettevõtte omadega. „Püüame õigeid inimesi leida nii, et meie töötajad vaatavad oma tutvusringkonnas ringi ja kui märkavad talendikaid inimesi, siis soovitavad meile vestlusele tulla,“ selgitas Jaanus Laugus.
  Kogenumad Uus Maa maaklerid saavad aga võimaluse sõlmida Uus Maa Kinnisvarabürooga frantsiisilepingu. Järgmisel aastal üks selline frantsiisi alusel avatav kontor pealinnas Kadriorus tegutsema hakkabki.   

  Ühinenud Kinnisvarakonsultandid OÜ kasvatas möödunud aastal 1,6 korda käivet ja ligi neli korda kasumit. Ettevõtte juhatuse liige Urmas Tehver põhjendab head tulemust kinnisvarasektori tavapärase töörütmiga, mis tähendab, et ühel aastal teed, järgmisel nopid vilju.

  „Oleme kasvanud kõigil tegevusaastatel ja seda ka 2014. Tulemused olid head kõigis meie tegevusvaldkondades: vahendustegevuses, hindamises ja nõustamises. Kinnisvaras võtavad suuremad asjad kauem aega ning meil sai 2014. aastal lõpetatud üks tavapärasest suurem nõustamisprojekt. Tegelesime Tallinna külje all asuva Metsavahi ridaelamute arendusprojekti ettevalmistamisega alates juriidilistest toimingutest kuni projekteerimiseni ning ehitusvalmis projekti müügini,“ selgitas Urmas Tehver.

  Tänavu ootab ta mullusega sarnaseid majandustulemusi, kuid kuna sel aastal ei ole lõppemas eelmise aasta head käekäiku mõjutanuga sarnast projekti, võivad tänavused käibe- ja eelkõige kasuminumbrid mullustele ka pisut alla jääda.

  Tööleping meelitab maaklereid
  Siiski on turul ka mõni kinnisvarabüroo, kus maaklerid töötavad töölepingu alusel. Üks sellistest on TOPis II kohale platseerunud LVM Kinnisvara, kel on TOPis esindatud büroodest kõige rohkem töötajaid: 2014. aastal oli neid 19. Ettevõtte juhatuse liige Ingmar Saksing nentis, et küllap on LVM Kinnisvara kinnisvarabüroode seas ka maksumaksjate TOPis esikohal. „Meil on valdav osa inimesi, sh maaklerid ja hindajad, töölepinguga tööl. Nagu öeldakse: kaadrid otsustavad kõik ja me oleme suutnud moodustada väga hea meeskonna. Meie jaoks on oluline läbipaistvus, selgus ja lihtsus,“ rõhutas Saksing.
  Möödunud aastal poolteist korda käivet ja üle kolme korra kasumit kasvatanud LVM Kinnisvara peab oma nn koduturuks Pärnut, kuid on fookuse kindlalt suunanud pealinnale kui riigi kinnisvaraturu keskusele. Ingmar Saksing peab kinnisvarabüroo pakutavate teenuste kvaliteedi nurgakiviks kliendiga kirjalike lepingute sõlmimist. Ta peab ebasobivaks olukorda, kus LVM on sõlminud kliendiga esinduslepingu ja samas kaks konkureerivat kinnisvarabürood müüvad samuti sama objekti, seejuures odavamalt, kui on omaniku soovitud hind. Saksingu sõnul on lepinguteta esindamist palju näiteks Tartus, Tallinnas seevastu on olukord paremaks läinud.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Massiimmigratsiooni hirmujutu ees põnnamine hoiab majandust kinni
Ülirange sisserännu kvoodi asendamisele mõistlike kitsendustega ei järgne massiimmigratsiooni ega äärmusrahvuslike mõtete populaarsuse plahvatuslikku tõusu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ülirange sisserännu kvoodi asendamisele mõistlike kitsendustega ei järgne massiimmigratsiooni ega äärmusrahvuslike mõtete populaarsuse plahvatuslikku tõusu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Wolti ja Supercelli investorid toovad Soome börsile uue SPACi
Wolti ja Supercelli investeerinud idukapitalifirma Lifeline Ventures on Helsingis börsile viimas uut firmaostufirmat (SPAC), mille eesmärk on osta osalus tulevases ükssarvikus.
Wolti ja Supercelli investeerinud idukapitalifirma Lifeline Ventures on Helsingis börsile viimas uut firmaostufirmat (SPAC), mille eesmärk on osta osalus tulevases ükssarvikus.
Klotsifirma lööb keset pandeemiat rekordeid
Taani mänguklotside tootja Lego on keset pandeemiast tingitud koduspüsimist tõeliselt õitsele puhkenud, kasvatades kõvasti nii käivet kui ka kasumit.
Taani mänguklotside tootja Lego on keset pandeemiast tingitud koduspüsimist tõeliselt õitsele puhkenud, kasvatades kõvasti nii käivet kui ka kasumit.
Euroopa andis Tallinna Haigla ehitamisele rohelise tule Puudu on 140 miljonit
Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sealhulgas Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 miljoni euro ulatuses.
Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sealhulgas Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 miljoni euro ulatuses.