Kadi Neemre • 16. oktoober 2015 kell 19:33

Hiinas on rohkem miljardäre kui USA-s

Foto: Getty Images

USA on kaotanud suurima miljardäride hulgaga riigi tiitli. Värskelt avaldatud raporti kohaselt tekkis Hiinas viimase aasta jooksul juurde 242 uut miljardäri ehk miljardäride arv tegi riigis lausa 70% hüppe.

Hiinas on nüüd kokku 596 miljardäri, USA-s aga on vastav arv 537, selgub Hurun Rich List’i andmetest.

Kuna nimekiri koostati Hiina börsi languse alguses, on ebaselge, kui suure hulga nimekirjas olnud miljardärid oma varandusest augusti ja septembri jooksul kaotasid, vahendab CNBC.

“Hoolimata majanduse aeglustumisest on Hiina rikkaimad inimesed gravitatsiooni trotsinud ning loonud juurde rohkem rikkust, kui ükski teine riik seda aasta jooksul on seni suutnud,” sõnas Hurun Report'i esimees ja juhtivteadlane Rupert Hoogewerf.

Hiina rikkuse uuringute ettevõtte Huruni numbrid erinevad aga Forbes’i andmetest, mille kohaselt oli märtsis Hiinas vaid 213 miljardäri võrreldes USA 535 miljardäriga.

Samas märgitakse, et hoolimata laialdaselt levinud hirmudest Hiina majanduse aeglustumise osas, jätkub Hiinas superrikaste hulk kasvu.

Raporti kohaselt oli Hiina miljardäride varandus kokku 2,1 triljonit dollarit.

Augusti seisuga oli Hiina rikkaim inimene segakontserni Dalian Wanda juht Wang Jianlin, kes hõivas Alibaba juhi Jack Ma koha.

Wang Jianlini varanduse väärtuseks hinnatakse 34,4 miljardit dollarit.

Huruni andmetel oli rikkuse peamiseks allikaks kinnisvara ehk viis 10-st rikkaimast miljardärist oli oma varanduse teeninud tänu kinnisvarale; kiireimini kasvav rikkuse allikas oli aga tehnoloogia.

Raporti kohaselt on 95% Hiina rikkuritest oma varanduse ise teeninud.

 

Hetkel kuum