Äripäev • 19. oktoober 2015 kell 10:44

Maksuamet loobub OÜtamise mõistest

Maksu- ja tolliamet  Foto: Meeli Küttim

Maksu- ja tolliamet teatas oma Facebooki lehel, et ühineb Toomas Tamsare üleskutsega loobuda mõiste kasutamisest, mis heidab OÜ-le kui ettevõtlusvormile tahtmatult halba varju.

"Tunnistame, et oleme seda ka ise hoolimatult kasutanud," teatas amet.

Facebooki postituses oli veel selgitatud, et maksuamet suhtles eelmisel nädalal ettevõtjatega, kes on keskmistes ja suurtes äriühingutes seni töötasu maksmise asemel ostnud juhatuse liikmetelt või töötajatelt juhtimis- või konsultatsiooniteenust. "Selgitasime neile riigikohtu antud suuniseid ja pakkusime oma nõu. Tagasiside oli mõistev ning sooviti ka täiendavat nõustamist. Igal juhul anname ettevõtjatele aega vaadata, kas neil tuleb riigikohtu lahenditest lähtuvalt midagi oma tegevuses muuta," teatas maksu- ja tolliamet.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar kirjutas eelmisel nädalal Äripäevas avaldatud arvamusloos "Riiki petavad inimesed, mitte OÜd", et palub meedial lõpetada OÜtamise mõiste kasutamise. "Ettevõtte juriidiline vorm ei ole kuidagi seotud maksupettuste põhjustega. Selline sõnakasutus määrib ausa ettevõtluse mainet ega aita kaasa probleemi lahendamisele. Sõnum, mida kuuleme, on lihtne: kui sul on OÜ, siis oled petis. Ma ei näe, et sellise sõnumi levitamine aitaks kaasa maksupettuste vähenemisele, küll aga mõjub see kehvasti ettevõtliku ellusuhtumise levikule," kirjutas Tamsar. Ta märkis, et sama loogika järgi võiks nimetada eraisikute maksupettusi kodanikutamiseks või prostitutsiooni naisetamiseks.

Hetkel kuum