Äripäev • 20. oktoober 2015 kell 11:55

Maakohus mõistis koolitulistaja vangi

Küünlad Viljani Paalalinna kooli ees.  Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Tartu maakohus mõistis täna 16aastase Vahuri süüdi Viljandi Paalalinna kooli õpetaja tapmises ning tulirelva ja padrunite ebaseaduslikus käitlemises ning määras talle üheksa-aastase vangistuse.

Kohus rahuldas ka kannatanute tsiviilhagi osaliselt, mõistes süüdimõistetult ja tema isalt tsiviilkostjana välja kokku 10 000 eurot, menetluskulude katteks peab süüdistatava seaduslik esindaja tasuma 11 791 eurot, vahendab Delfi.

Kohus võttis arvesse, et süüdistatava süü on suur, kuna ta pani teo toime kavatsetult ja tulistas õpetajat korduvalt, tehes seda kaasõpilaste juuresolekul hetkel, mil õpetaja oli klassi poole seljaga. Süüdistatav valis õpetajaga tekkinud probleemide lahendamiseks abinõuna õpetaja tapmise, mis on eriti küüniline suhtumine teise inimese ellu.

Otsuse saab vaidlustada seitsme päeva jooksul ja kui seda tehakse, teeb kohus motiveeritud tervikotsuse 11. novembriks. 

Loe pikemalt Delfist.

Mullu 27. oktoobril tulistas Viljandi Paalalinna kooli õpilane tunni ajal oma saksa keele õpetajat, 56aastast Ene Sarapit, kes suri sündmuskohal. Klassiruumis viibis tulistamise hetkel lisaks õpetajale ja tulistajale veel 4 õpilast. Keegi teine vigastada ei saanud.

 

Algatud uurimise käigus selgus, et Vahur võttis kodust kaasa oma isale kuuluva revolvri ja padrunid selge eesmärgiga hukata õpetaja, kellega tal oli olnud koolis probleeme. Kuigi tapja tunnistas pärast tulistamist, et hääled tema peas sundisid selliseks teguviisiks, leiti ekspertiisi käigus, et noormees oli süüdiv ehk ta sai oma tegudest aru.

Hetkel kuum