Äripäev • 6. november 2015 kell 8:09

airBaltic tühistas terroriohu tõttu kõik lennud Egiptusesse

airBaltic lõpetas lennud Egiptusesse.  Foto: Veiko Tõkman, Äripäev

Läti rahvuslik lennufirma airBaltic tühistas kõik lennud Egiptusesse määramata ajaks, teatas Läti televisiooni saates "Panorama" ettevõtte kommunikatsioonipealik Janis Vanags.

Vastav soovituse sai lennufirma neljapäeval ning järgib seda, kuni hoiatus maha võetakse. Pileti ostnud reisijad peaksid pöörduma ettevõtte poole või jälgima airBalticu kodulehte. Juba varem oli airBaltic peatanud ülelennud Siinai poolsaarest.

Seevastu Eesti reisikorraldajatel algas äsja hooaeg ja nad jätkavad lende tavapäraselt, kirjutas Äripäev eile artiklis „Vene lennutragöödia eestlasi Egiptusest ei peleta“.

Samal ajal on paljud riigid, näiteks Belgia ja Prantsusmaa, soovitanud Egiptusesse mitte reisida. Suurbritannia valitsus otsustas aga koguni kõik oma turistid Aafrika riigist ära tuua. Mitu lennufirmat on teatanud reiside peatamisest piirkonda. Näiteks Saksa lennufirma Lufthansa teatas eile oma kontserni kuuluvate Eurowingsi ning Edelweissi lendude peatamisest Egiptuse kuurorti.

Vene lennufirmale Kogalõmavia kuulunud Airbus A321, mis oli eelmise laupäeva varahommikul teel Egiptuse kuurortlinnast Sharm el Sheikhist Peterburi, kaotas 23 minutit pärast õhkutõusmist maaga ühenduse ning kadus radariekraanidelt. Lennuk kukkus alla Siinai poolsaarel. Kõik pardal olnud 224 inimest hukkusid.

Välismeedia andmetel on tänaseks välja tulnud, et nii Suurbritannia kui ka USA luure andmetel oli lennuki pardal pomm.

Hetkel kuum