Kadi Neemre • 12. november 2015 kell 18:58

Barclays: peagi tulevad head ostuvõimalused

Foto: EPA

Barclays kirjutas oma tänases avalduses, et investorid võivad peagi oodata ostuvõimaluste tekkimist, kuna aktsiate hinnad on tegemas sama teravat langust nagu augustis.

Hiina majandus on üha enam muutumas teenustele orienteerituks. Isegi, kui see muutus osutub edukaks, põhjustab nö vana majandus ehk tootmine, mille kaudu on riik ülejäänud maailmaga tugevalt seotud, jätkuvat volatiilsust,” sõnas Barclays makrouuringute juht Ajay Rajadhyaksha.

Peamised USA indeksid kukkusid augustis ligi 10% korrektsiooni territooriumile peale seda, kui Hiina ootamatult jüaani devalveeris. Riigi samm suurendas omakorda muresid Hiina majanduse aeglustumise mõjude kohta maailma majandusele.

Mitmed analüütikud sõnasid oktoobris, et aktsiate enam kui 8% kasv oli kõigest lootusekiir, mida soodustasid lootused soodsaks majanduspoliitikaks peale draamatilist suve lõppu aktsiaturgudel.

Viimastel päevadel on aga aktsiad olnud taas languses.

S&P 500 tegi täna enam kui 1% languse peale naftahindade teravat kukkumist.

Barclays USA väärtpaberite strateegia juht Jonathan Glionna prognoosib, et 2016. aasta saab S&P 500 jaoks olema käesoleva aasta sarnane.

Kuna aga kõikide märkide järgi on maailma majanduskasv, eriti Hiina kasv, aeglustumas, siis tõenäoliselt on oodata börsi lühiajalisi langusi.

Tema sõnul korrektsioon aga kaua ei kestaks ning see oleks hoopis aktsiatele heaks paranemisvõimaluseks.

Regionaalsest perspektiivist vaadatuna märkis Glionna, et Euroopa aktsiad on USA omadest parema väärtusega, kuna nende kasumid on kasvuprognoose arvestades suuremad.

 

Hetkel kuum