Äripäev • 16 november 2015

Prantsusmaa lennukid pommitasid ISISe tugipunkte

Prantsuse hävitaja  Foto: Scanpix/REuters

Kümme Prantsuse hävitajat pommitas pühapäeva õhtul Süürias end Islamiriigiks nimetava terrorirühmituse positsioone, teatas Prantsusmaa kaitseministeerium.

Sihikul oli Pariisi reedese veresauna eest vastutuse võtnud ISISe närvikeskus Raqqas, vahendas agentuur Bloomberg. Rünnakuid toetas USA luureallikatelt saadud info, kinnitasid kaks USA ametnikku.

Prantsusmaa siseminister Bernard Cazeneuve ütles Prantsuse telekanalile France 2, et terroriorganisatsioon, mis on võtnud vastutuse ka Beirutis toimunud plahvatuste ja Venemaa reisilennukiga toimunud katastroofi eest, kutsub üles terroritegudele Prantsusmaal ja teistes Euroopa riikides.

Prantsusmaa peaminister Manuel Valls ütles täna raadiokanalile RTL antud intervjuus, et õhulöögid tabasid Süürias plaanitud sihtmärke. Ta lisas, et õhulöögid jätkuvad ja ISIS saab hävitatud. Ka Valls hoiatas, et terroristid kavandavad rünnakuid ka teistes Euroopa riikides.

„Tõenäoliselt lähinädalatel õhulöögid intensiivistuvad,“ kirjutas poliitilist riski hindav konsultatsioonifirma Teneo Intelligence oma kliendikirjas. Laiaulatuslikku operatsiooni, mis tähendaks ka maavägede kasutamist, analüütikud praegu tõenäoliseks ei pea.

Hetkel kuum