Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Putin tunnistas avalikku saladust!

  Venemaa president Vladimir Putin annab rahvale aru.Foto: EPA

  Venemaa president Vladimir Putin andis täna järjekorras juba traditsiooniliselt 11. pressikonverentsi, kus küsimusi saavad esitada ligi 1400 akrediteeritud ajakirjanikku. Muuhulgas vastas ta teravatele küsimustele Türgi, Ukraina ja oma tütarde kohta.

  Äripäev andis toimuvast ülevaate.
  ? ???? ??? ??? ??????. #?????????????????????? pic.twitter.com/6hyqcVz1JK— Jüri Vendik (@MaloverjanBBC) December 17, 2015
  Putin rääkis alustuseks majandusest ja tõi välja, et prognooside tegemisel lähtuti eeldusest, et nafta hind on 100 dollarit ning see on kukkunud üle kahe korra ning on praegu 38 dollarit barrelist. See on sundinud viima sisse muutusi ning tõenäoliselt tuleb ka edaspidi olla valmis korrektuuriks. SKP on langenud 3,7% ja inflatsioon on lausa 19,3%. Investeeringud on langenud 5,7%.
  Kriisi tipp on Putini sõnul siiski läbi ning mitmed sektorid arenevad edukalt. Samuti on Venemaa suutnud täita kõik oma kohustused, sh maksta võlad. Järgmiseks aastaks ennustas Putin Venemaale majanduskasvu.
  ?????????? ????????? ?????????? ??? ???????. ????????? ????????? ??????? ? ????? ?????????. ?????? ????????????, ?????????? ?????????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  Putinit eriti rõõmustas, et Venemaa on saavutanud loomuliku rahvastiku juurdekasvu. Just seepärast jätkatakse ka nn emakapitali süsteemiga.
  ?????????? ???????????? ??????? ?????????. ????????? ?????????????? "???????????? ????????" ????? ?????????? ? 2016 ????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  Putin ütles küsimustele vastates, et on üldiselt on valitsuse tööga rahul, kuigi kindlasti saab paremini tööd teha. Näiteks on täitmata 35% kriisivastasest plaanist. Tervikuna tehakse aga vajalikke samme ja töötatakse tõhusalt.
  Tatari majandusajakirjanik küsis, mis edasi teha heade suhetega Türgiga, mis vabariigil on tekkinud. Türgi on Tatarstani üks suurimaid investoreid. Putin lasi küsida temaatilisi küsimusi ka Türgi ajakirjanikel. Tema sõnul oli Türgi samm vaenulik tegevus, mitte juhuslik eksitus, kui lasti Venemaa sõjalennuk alla. Samas on Venemaa olnud valmis Türgiga koostööd tegema ka tundlikes küsimustes. Kui Türgi eesmärk oli vähendada Venemaa kohaolu Süürias, siis juhtus vastupidine, rääkis Putin. Tema sõnul on sõjalist kohalolu tunduvalt suurendatud.
  ?????? ??????? ???? ??????????? ? ?????. ?????????? ??????? ?-400. ????????? ? ??????? ????????? ??????? ??? ?????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  Muidugi tuleb jätkata meile lähedaste rahvastega suhtlemist, jätkas Putin. Ka Venemaa turgi rahvad on Putini sõnul osa Venemaast ning selles mõttes sugulasrahvad. Samas Türgi võimudega on koostöö praktiliselt võimatu, sest nad löövad ebaselgetelt põhjustel noa selga. Putin ütles, et Türgiga suhete klaarimist diplomaatiliselt tasandil ei toimu, kuid humanitaarne koostöö võib muidugi toimuda.
  ?? ??????????????? ?????? ?? ?? ????? ?????????? ??????????? ????????? ? ???????. ??? ?? ???????? ???????????? ????????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  Küsimusele, kas Türgi president saab midagi teha suhete soojendamiseks, vastas Putin, et ta ei taha vastata teise riigipea eest, kuid praegu ei tehta tema sõnul nende poolt küll mitte midagi.
  Ukraina ajakirjanik küsis, kas Donbassis kinni peetud Venemaa sõjaväelasi vahetatakse Ukraina vangide vastu. Putin selgitas, et pole kunagi väitnud, et seal pole Venemaa spetsialiste, kes täidavad teatud ülesandeid, küll aga, et seal ei viibi Venemaa regulaarväed. „Tundke vahet,“ sõnas Putin. Ta lisas, et võimalik vahetus on arutlusel, kuid see peab olema võrdväärne.
  ?????: ?? ??????? ?? ????????, ??? ? ???????? ???? ??, ??? ?????? ???????????? ??????? ???????. ?? ?? ?????? https://t.co/UXcIwD3xrE— ????????? ????? (@tvrain) December 17, 2015
  Ukraina ajakirjaniku teine küsimus puudutas Minski kokkuleppeid, mille aeg saab läbi ning milles kokkulepitud ei täida ükski pool. „Mida teilt oodata 1.jaanuarist,“ küsis ajakirjanik. Putini selgitusel halvenevad 1.jaanuarist majandussuhted. Nii lõpetatakse enamsoodustusrežiim kaubavahetuses Ukrainaga. Tema sõnul on nad püüdnud ukrainlastega pikalt kokku leppida, kuid tulemusteta.
  Me ei plaani Ukraina vastu sanktsioone, kuid me ei paku ka mitte mingisuguseid soodustusi, rääkis Putin. Praegu on tollitariif 0, aga uuest aasast on nad 6 protsenti ja rohkem.
  ?????? ?? ?????????? ??????? ??????? ??????? ? ????????? ???????. ?? ? 1 ?????? 2016 ???? ??????? ??? ?? ?????? ???????????? ????????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  „Ma räägin teile siiralt, me pole konflikti teravdamisest huvitatud. Vastupidi, me oleme huvitatud konflikti lahendamisest. Kuid mitte inimeste hävitamise hinnaga Kagu-Ukrainas,“ ütles Putin ja soovitas vaadata kohalike omavalitsuste valitsustulemusi.
  Putini sõnul tahaks Venemaa täita Minski kokkuleppeid, kuid seda on raske teha, kui Ukraina seda ei tee ning tõi näiteks Donbassile eristaatuse andmise.
  ?????: ? ???????? ????????? ????????, ???????????? «???????? ???????????? ????????, ? ??? ????? ? ??????? ?????» https://t.co/9zePh3ni3L— ????? ?????? (@novaya_gazeta) December 17, 2015
  Küsimusele, mis puudutab võimalikku oligarh Rottenberg noorema ja Venemaa peaprokurör Juri Tšaika korruptsiooni ütles Putin, et sellised kõrvalised asjad juhtuvad kõikjal.
  ????????? ? ?????-???? ????????? ????????? #????????????????— ?????? ?????? (@xenia_sobchak) December 17, 2015
  Wall Street Journal esindaja küsis, kas pole aeg majanduse ergutamiseks ja eelarve tasakaalu viimiseks erastada suurettevõtted nagu Gazprom, Rosneft, Aeroflot jt „Kirjutasin veel 2012.aastal, et see on võimalik. Ja põhimõtteliselt jätkame seda teed. Kuid alati tekib küsimus, kas praegu on sobiv turuolukord, et müüa sellist vara? Kunagi ei arva ära, kas on õige konjunktuur või mitte. Ei välista, et valitsus otsustab nii. Ma püüan sellistesse otsustesse mitte sekkuda seda enam, et kontrolli neis firmades riik ei kaotaks.“
  RBK ajakirjanik küsis ka kaua oodatud küsimuse, kas Katerina Tihhonova on Putini tütar. Nimelt avaldas just RBK loo Moskva riikliku ülikooli laiendamise kohta, milles oli juttu fondist Rahvuslik Intellektuaalne Areng (NIR), mille direktori kohusetäitja on Katerina Tihhonova. Jekaterina Vladimirovna Tihhonovat on aga nimetatud Putini salatütreks. Ametlikult on Putinil kaks tütart.
  #?????????: ??? ?????? ??????? ? ?????? ?? ??????? ?? ??????. ? ??????????? ???????? ????? ? ??????.— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  „Olen lugenud oma tütarde kohta meediast erinevaid asju. Hiljuti väideti, et nad elavad välismaal ja õpivad seal. Nüüd, tänu jumalale, kõik räägivad, ja see on tõde, et nad elavad Venemaal. Ja hariduse said nad ainult Venemaa kõrgkoolides. Ma olen nende üle uhke "Ma kunagi ei aruta oma perega seotud küsimusi. Nad ei tegele äri ega poliitikaga. Nad ei roni kuhugi,“ rääkis Putin.
  "Ülikooli projekt, sõltumata, kes seda veab – see on rektori initsiatiiv, hea initsiatiiv. Seisneb see selles, et ühildada meie teaduse võimalused meie ettevõtjate vajadustega," jätkas Putin jättes küsimusele otseselt vastamata. Ta lisas, et ei kavatse öelda, kus tema tütred töötavad mitmel põhjusel, muuhulgas julgeolekukaalutlustel. „Igal inimesel on õigus oma saatusele. Nad pole mul tähed.“
  Ametlik kokkuvõte
  ??????? ?????-??????????? ????????? ?????? (???????????) https://t.co/aZZFP56fG2— ???????? ????? (@PutinRF) December 17, 2015
  Inglise keeles
  Vene keeles
 • Hetkel kuum
Seotud lood

Tööstusjuht: ärme imetle jätkusuutlikkuse probleemi, teeme sellest konkurentsieelise
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
USA aktsiad alustasid uut nädalat rekordite lähedal
Kõik kolm peamist USA aktsiaindeksit – Nasdaqi liitindeks, Dow Jonesi tööstuskeskmine indeks ja S&P 500 indeks – sulgus esmaspäeval rekordkõrgete tasemete läheduses.
Kõik kolm peamist USA aktsiaindeksit – Nasdaqi liitindeks, Dow Jonesi tööstuskeskmine indeks ja S&P 500 indeks – sulgus esmaspäeval rekordkõrgete tasemete läheduses.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Aastaaruande esitamine saab olla lihtne ehk rakendus, mis muudab mikroettevõtjate elu
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Kaheksa aastat ühe kliendi jahil: kes tagaajamisest väsib, tuleb asendada
„Püüdsime üht klienti kaheksa aastat. Selle edukalt tegemiseks on vaja häid müügiinimesi ja kannatust. Inimese kannatus aga katkeb ja siis peavad juhid aru saama, et kui ühe inimese kannatus on katkenud, siis tuleb inimesi vahetada,“ illustreeris ambitsiooni saates „Tööandjate tund“ Estanci juht Priit Haldma.
„Püüdsime üht klienti kaheksa aastat. Selle edukalt tegemiseks on vaja häid müügiinimesi ja kannatust. Inimese kannatus aga katkeb ja siis peavad juhid aru saama, et kui ühe inimese kannatus on katkenud, siis tuleb inimesi vahetada,“ illustreeris ambitsiooni saates „Tööandjate tund“ Estanci juht Priit Haldma.
Tööstusjuht: ärme imetle jätkusuutlikkuse probleemi, teeme sellest konkurentsieelise
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Kas raskevõitu jalaga Auto-Marko on liikluses probleemiks?
Autoentusiast võib olla keskmisest oluliselt teadlikum ja tähelepanelikum autojuht, ent teistest kiiremini sõites muudab ta end kaasliiklejate vigade suhtes ohustatumaks, selgitab staažikas liikluskoolitaja Indrek Madar.
Autoentusiast võib olla keskmisest oluliselt teadlikum ja tähelepanelikum autojuht, ent teistest kiiremini sõites muudab ta end kaasliiklejate vigade suhtes ohustatumaks, selgitab staažikas liikluskoolitaja Indrek Madar.
Finantsjuhid julgustavad karjääri pöörama: tehke midagi, et teist jääks jälg maha
Tehke midagi, et teist jääks maha mingi jälg, julgustas investeeringuid vahendava ettevõtte Brave Capitali finantsjuht Veiko Pedosk karjääripöördeid ette võtma.
Tehke midagi, et teist jääks maha mingi jälg, julgustas investeeringuid vahendava ettevõtte Brave Capitali finantsjuht Veiko Pedosk karjääripöördeid ette võtma.
241 miljonit eurot: kaitsefondist saab osa üheksa Eestiga seotud projekti
Euroopa Liidu kaitsevaldkonna teadus- ja arendusprojektide konkursil sai rahastuse üheksa Eesti osalusega rahvusvahelist projekti, mida toetatakse Euroopa Kaitsefondist kokku 241 miljoni euro eest, teatas kaitseministeerium.
Euroopa Liidu kaitsevaldkonna teadus- ja arendusprojektide konkursil sai rahastuse üheksa Eesti osalusega rahvusvahelist projekti, mida toetatakse Euroopa Kaitsefondist kokku 241 miljoni euro eest, teatas kaitseministeerium.