Äripäev • 25. jaanuar 2016 kell 12:50

Putini eksnaine läks uuesti mehele

Ljudmila ja Vladimir Putin aastal 2007.  Foto: epa

Opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi loodud korruptsiooni vastu võitlemise fond kontrollis eelmisel nädalal ajakirjas Sobesednik avaldatud materjali Vladimir Putini eksnaise Ljudmila uue perekonnanime ja kinnisvaratehingute kohta.

Fondi kodulehel kirjutab kaastöötaja Georgi Alburov, et kooperatiivi Ozero kunagises asutamisdokumendis oli Vladimir Putini aadressiks märgitud Vassili saarel asuv ligi 140ruutmeetrine korter, mis läks 2015. aasta 23. juulil Ljudmila Putina noorema õe Olga Tsomajeva omandusse. Juba kuu aega hiljem, 24. augustil sai aga korteri omanikuks keegi Ljudmila Otšeretnaja, kelle ees- ja isanimi, sünniaeg ja -koht kattuvad Ljudmila Putina omaga.

Ljudmila Putina on pikka aega tegutsenud vene keele ja kultuuri toetuseks loodud kommunikatsiooni- ja suhtluskeskuses, mida juhib 37aastane Artur Otšeretnõi, kellel on varasem ürituste korraldamise taust. Ajakirja Sobesednik väitel ongi just tema Putini 58aastase eksnaise uus mees.

Samuti kirjutab Sobesednik, et Ljudmila Putina sai uue passi Otšeretnaja nimele mullu 2. veebruaril Moskvas riiklikust migratsiooniteenistusest. Ajakiri rõhutab, et kuna tavaliselt annab passe välja migratsiooniteenistuse kohalik esindus, siis tõendab seegi fakt, et tegemist on eristaatusega isikuga.

Vladimir Putin lahutas abielu Ljudmilaga 2013. aasta suvel.

Hetkel kuum